Vizyonda bu hafta!

13 Temmuz haftasında 3'ü yerli olmak üzere 10 film vizyona giriyor.


Türkiye sinemalarında bu hafta 3'ü yerli 1'i animasyon olmak üzere 10 film vizyona giriyor. Yerli film Cici Babam ise yeniden gösterimde olacak.

İşte haftanın filmleri:

 

 

Bende Kal

Babadan kalma berber dükkanını işleten Fikret, her tıraş sonrasında müşterilerine yaptığı masaj ile nam salmıştır. Fikret'in hayatı, Taner'in ona zorla masaj aleti satmasıyla kabusa döner. Fikret ve Taner dükkana gelen ünlü mafya babası Altan'ın ölümüne sebep olurlar. Peşlerine mafyanın düşmesini engellemek için cesedi ortadan kaldırmaya çalışan ikili koltukçu Rıza'dan yardım isterler. Cesedi antika bir koltuğun içine gizleyip ortadan kaldırmayı planlarlar. Fakat amaçlarına ulaşamadan mafya tarafından yakalanırlar ve her şeyi itiraf ederler. Bunun üzerine koltuğu geri almak için dükkana dönerler ancak, koltuk düzenbaz muhtar adayı Düzgün Söğüş ile Adana'ya doğru yola çıkmıştır. Mafyanın adamları Altan'ın içinde bulunduğu koltuğu bulup geri getirmeleri için üçlüye 2 gün süre verir. Adana'ya doğru yola çıkan Fikret, Taner ve Rıza kendilerini bambaşka bir maceranın içinde bulurlar.

Bende Kal kadrosunda Türkiye'nin mizah denince akla gelen isimlerinden Süheyl Uygur , yerli komedilerin sevilen oyuncusu Sadi Celil Cengiz ve Peker Açıkalın 'ı bulundururken, Utku Uçar da filmin yönetmenliğini ve senaryosunu üstleniyor.

Cici Babam

Üç yetişkin kardeş babalarının ölümünün ardından annelerine sıkı sıkıya bağlıdır. Babalarının yerini doldurmak istemeyen kardeşlerin düzeni, yeni bir cici babanın ortaya çıkışıyla sarsılır. Babalarının ölümünden sonra annelerinin yeni biriyle olmasını hazmetmekte zorlanan kardeşler, kendini kabul ettirmek için uğraşan cici baba ile annelerinin arasını açmak için sinsi planlara girişir. Farklı bir dünyanın insanı gibi olan cici baba ile inatçı kardeşler bir orta noktada buluşabilecek midir?

2013'te başlayan ve 4 yıldır hala devam eden 'Güldür Güldür' ekibinin sevilen yüzlerini kadrosunda toplayan yerli komedi Cici Babam'da Mahir İpek , Derya Alabora , Onur Buldu , Onur Atilla , Yasemin Conka, Meltem Yılmazkaya , Derya Karadaş ve Burak Topaloğlu başta olmak üzere Alper Kul , İrem Sak, Uğur Bilgin , Arif Erkin, Defne Yalnız , Kuvvet Yurdakul ve Ayhan Sicimoğlu ile yıldızlı bir kadro boy gösteriyor. Fsenaryosunu Murat Kepez , Eray Akyamener, Sıla Çetindağ , Uğur Güvercin , Ayberk Sak ve Mahmut Özbey üstlenirken, filmin yönetmen koltuğunda ise Meltem Bozoflu oturuyor.

Dehşet Yolu / Downrange

'Herkes Ölecek' ve 'Dehşet Treni' filmleriyle tanıdığımız Japon yönetmen Ryuhei Kitamura'nın yönetmen koltuğunu üstlendiği Dehşet Yolu, Toronto Uluslararası Film Festivali'nin 'Midnight Madness' seçkisinde de yer almıştı. Başrolleri yeni yetenek Kelly Connaire , Stephanie Pearson , Rod Hernandez -Farella, Anthony Kirlew , Alexa Yeames ve Jason Tobias 'ın paylaştığı gerilim filmi, Joey O’Bryan imzalı senaryodan beyaz perdeye uyarlandı. 

Altı üniversite öğrencisi bir arabaya doluşmuş dolaşmaktadır. Ancak ıssız bir yolda tekerleklerinden biri çıkıverir ve onları kuş uçmaz kervan geçmez bir lokasyonda mahsur bırakır. Lastiği tamir etmek için arabadan çıktıklarında ise bunun bir kaza olmadığını fark ederler. Lastik patlatılmıştır. Grup kısa sürede onları tek tek avlamaya kararlı bir nişancı tarafından tuzağa düşürüldüklerini anlarlar. Eğer hayatta kalmak istiyorlarsa namlunun ucundan kaçmanın bir yolunu bulmalıdırlar...

Deniz Kıyısındaki Ev / La Villa

Robert Guédiguian’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Deniz Kıyısındaki Ev'in senaryosunu Guédiguian, Serge Valletti ile birlikte kaleme alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ariane Ascaride , Jean-Pierre Darroussin , Gérard Meylan , Jacques Boudet , Anaïs Demoustier gibi isimler yer alıyor.

Marsilya'da denize nazır bir villada yaşayan Martin ölüm döşeğindedir. Üç kardeş hastalanan babalarının son zamanlarında yanında olabilmek için yıllar sonra yeniden bir araya gelir. Paris’te kendisine farklı bir dünya kuran Angèle, geçmişte yaşadıkları travma sonrası bir daha dönmemek üzere ayrıldığı eve yeniden gelmiş olmanın tedirginliği içerisindedir. Angele ile kendisinden genç bir kadına aşık olan Joseph ve ailenin butik restoranını işletmeye çalışan Armand aralarındaki bağın sarsılmasına neden olan olayla yüzleşmek zorunda kalır. Çocuklarını yıllar sonra etrafına toplayan Martin, onlara aşıladığı ideallerin ne kadarını koruyabildiklerini anlamak için onları test eder. Bu sırada ansızın hayatlarına giren davetsiz bir misafir evin tüm dengesinin değişmesine neden olur.

Gökdelen / Skyscraper

Hollywood’un son yıllardaki yıldız ismi Dwayne Johnson’ın başrolünü üstlendiği aksiyon filmi Gökdelen'de “Orange is the New Black”in yıldızı Pablo Schreiber , “Land of Mine” filminden tanıdığımız Roland Møller , “Preacher” dizisinden Noah Taylor , Kevin Rankin , Neve Campbell , Byron Mann , Chin Han, Paul McGillion , Byron Lawson , Hannah Quinlivan ve Adrian Holmes gibi oyuncular eşlik ederken, yönetmen ve senarist koltuğuna “Yakar Top”, “Bu Nasıl Aile? ” ve “Merkezi İstihbarat” filmleriyle tanınan Rawson Marshall Thurber geçiyor. 

FBI Rehine Kurtarma Takım lideri ve eski bir asker olan Will Ford artık gökdelenlerin güvenliğini değerlendirmektedir. Çin’deki görevi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli binası ateşler içinde kalınca tüm suç onun üzerine atılır. Artık aranan bir adam olan Will, yangının sorumlularını bularak adını temizlemeli ve binanın içinde sıkışıp kalmış olan ailesini ateş hattından kurtarmalıdır.

Kapalak Kızı

Giresun’daki bir köy okulunda hademelik yapan genç bir kızın başına gelen gerçek bir olaydan alan film, klasik korku filmi anlayışını yıkacak. “Öteki Dünyadan Gelen” mottosuyla hazırlanan; hikâyesi ve sinema diliyle diğer korku filmlerinden tamamen ayrılan Kapalak Kızı, her saniyesinde izleyiciyi korkunun büyülü atmosferine taşıyacak.

Yönetmen koltuğunu Ramazan Özer ve Fatih Gürler 'in üstlendiği yerli korku filmi Kapalak Kızı'nda başrolleri Can Yavuz , Arifhan Durmuş ve Alperen Demirtaş üstleniyor.

Mary Shelley

Dünyaya kült roman Frankenstein'ı armağan eden yazar olarak edebiyat tarihine kazınan Mary Shelley'nin romanı yazma süreci de bir o kadar büyüleyicidir. Ünlü felsefeci babası ile 18. yüzyıl Londra'sında büyüyen Mary Wollstonecraft Godwin, dünyada kendi izini bırakmaya kararlı bir hayalperesttir. Büyüleyici şair Percy Shelley ile tanışınca bohem ve ihtiraslı bir aşka atılır. Yaşanan tutkulu ve trajik olaylar Mary'yi şekillendirecek ve gotik başyapıtına ilham kaynağı olacaktır. 

Kendi kuşağının en yetenekli yıldızlarından biri olarak gösterilen Elle Fanning 'in ünlü yazara hayat verdiği Mary Shelley'de yönetmen koltuğunda ise 2012 yapımı “Vecide” filmi ile BAFTA’ya aday gösterilen Suudi Arabistanlı yönetmen Haifaa Al-Mansour oturuyor. Toronto, Torino, Dubai ve Göteborg gibi film festivallerinde seyirci karşısına çıkan filmde Douglas Booth , Maisie Williams , Stephen Dillane , Joanne Froggatt , Bel Powley , Ben Hardy , Tom Sturridge , Hugh O'Conor ve Ciara Charteris de bulunuyor.

Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili / Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Dracula, Mavis, Johnny, Görünmez Adam, kurtadam ailesi Wanda & Wayne, Mumya Murray, Frank, Blobby ve Küçük Dennis gibi sevilen karakterleri yeniden seyircilerle buluşturan devam halkası Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili'nde yönetmen koltuğunu Genndy Tartakovsky üstleniyor. Senaryo da yönetmenle birlikte Michael McCullers 'ın kaleminden çıkma.

Mavis, lüks bir canavar gemisinde bir aile yolculuğu ayarlayarak Dracula'ya sürpriz yapar. Tatil sayesinde Dracula otelden başını kaldırıp biraz nefes alabilecektir. Dracula'nın arkadaşları da bu geziye katılmaya karşı koyamaz. Canavarlar, canavar voleybolundan devasa büyüklükteki büfelere ve egzotik gezilere kadar gemi gezisinde sunulan tüm eğlencelerle günlerini gün ederler. Fakat işler Dracula'nın geminin ilgi çekici ancak tehlikeli kaptanına aşık olmasıyla birlikte değişir. Aile, arkadaşlar ve tomurcuklanan bir romantizmi dengede tutmak, en güçlü vampir için bile çok fazla olabilir. 

Şeytan Kulesi / The Forlorned

Tom Doherty, deniz fenerini ilk gördüğünde lanetlendiğinden bihaberdir. Gazetede gördüğü ilan ile adaya gelen Tom, eski bir deniz fenerini ve harap binaları onarmakla görevlidir. Tom bu işi isteyen tek kişi olduğunu bilmemektedir. İlanı gören yerlilerden kimse işe başvurmamış, hiç imse orada çalışmaya cesaret edememiştir. Denizin karşı yakasında bulunan fener geçmişte kötü bir ruha yakalan bir adam tarafından ele geçirilmiştir. Deniz fenerinde yalnız olan Tom, kısa sürede bir tuhaflık olduğunu fark eder. Ruhani varlıklardan gelen mesajlar Tom’un adanın karanlık geçmişinin derinliklerine çekilmesine neden olur. Tom üzerindeki lanetten kurtulabilmek için kendi geçmişiyle de yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Oyuncu kadrosunda Colton Christensen , Elizabeth Mouton , Cory Dangerfield , Robert Bear , Larry Laverty gibi isimler bulunan korku filmi Şeytan Kulesi'nin yönetmen koltuğunda Andrew Wiest otururken, filmin senaryosunu da Wiest, Ryan Reed ve Angela Townsend ile birlikte kaleme alıyor. Görüntü yönetmenliğini Dusty Jones’un üstlendiği filmin müzikleri ise Luke Dowler’a ait.

Terminal

Bu yıl 'Ben, Tonya' ile ilk Oscar adaylığını kazanan güzel yıldız Margot Robbie başrollü suikastçı filmi Terminal'in zengin kadrosunda “Görevimiz Tehlike” ve “Star Trek” serisiyle tanıdığımız Simon Pegg , Emmy ödüllü Mike Myers , “Harry Potter” serisinde Neville Longbottom rolüyle tanıdığımız Matthew Lewis , BAFTA adayı Dexter Fletcher , 'Göçebe' ve 'Kız ve Kurt' filmleriyle hatırlanan Max Irons , Katarina Cas ve Thomas Turgoose yer alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise birçok başarılı filmde yardımcı yönetmen olarak görev alan Vaughn Stein oturuyor.

Büyümekte olan isimsiz bir şehrin karanlık merkezinde geçen “Terminal”, şeytani bir görev yerine getiren iki suikastçıyı, ölümcül bir hastalıkla mücadele eden bir öğretmeni, gizemli bir hademeyi ve iki farklı hayat süren meraklı bir garsonu konu alıyor. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan, esrarengiz bir suç dehası yüzünden hayatları birbirine giren ekip, ölümcül sonuçlarla karşı karşıya kalıyor.