Vizyonda ne var?

Sinemalarımızda bu hafta 4'ü yerli olmak üzere 10 yeni film vizyona giriyor.


Sinema salonları bu hafta 4'ü yerli olmak üzere 10 yeni filme ev sahipliği yapıyor. Yerli yapımlardan Biz Böyleyiz, Sıfır Bir ve minik izleyicilerimize hitap eden Gamonya: Hayaller Ülkesi; yabancı yapımlardan ise komedi filmi Islıkçılar, Matthias ve Maxime, Bıçaklar Çekildi ve animasyon filmi Ajanlar İş Başında sinemaseverlerin ilgisini çekebilir.

İyi seyirler...

1- Ajanlar İş Başında / Spies In Disguise

Yönetmenliğini Nick Bruno ve Troy Quane 'nin birlikte üstlendiği ve senaryosunu Lucas Martell 'in kaleme aldığı macera, komedi, aksiyon temalı animasyon filminin orijinal seslendirmelerinde Will Smith , Tom Holland , Rashida Jones , Karen Gillan ve D.J. Khaled görev alıyorlar.

Lance Sterling, uluslararası casusluğun yüksek oktanlı dünyasının en önde gelen ismidir. Dünyanın en harika casusu olan Lance havalı, sevimli ve süper yetenekli olmanın yanı sıra dünyayı kurtarmanın günlük işlerinden biri olduğunun farkındadır, bu işte ondan iyisi de yoktur. Genç Walter ise Lance'in neredeyse tam tersidir. Zekasıyla göz kamaştıran Walter'ın sosyal becerileri ne yazık ki o kadar da gelişmiş değildir. Ancak Walter da sosyalleşmek konusundaki eksikliğini kapatmak için zekasını kullanmakta ve buluşlar yapmaktadır. Walter, Lance'in tehlikeli görevlerinde kullandığı araçları icat eden bilimsel dehadır. Fakat olaylar beklenmedik bir dönüş yaptığında, Walter ve Lance aniden yeni bir şekilde birbirlerine güvenmek zorunda kalırlar. Eğer bu birbiriyle alakası olmayan ikili bir takım olarak çalışmayı öğrenemezse, tüm dünya tehlike altında olacaktır...


2- Bıçaklar Çekildi / Knives Out

En İyi Özgün Senaryo dalında 2020 BAFTA ödüllerine aday gösterilen filmin senarist ve yönetmen koltuğunda “Asi Gençlik”, “Tetikçiler”, “Star Wars: Son Jedi” gibi filmlere imza atan Rian Johnson oturuyor. Polisiye türündeki filmin oyuncu kadrosunda son James Bond olarak karşımıza çıkan Daniel Craig , Marvel sinematik evreninin Kaptan Amerika'sı Chris Evans , 2 Oscar adayı Michael Shannon , son olarak Harrison Ford ve Ryan Gosling ile birlikte Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filminde rol alan Ana de Armas ve Lakeith Stanfield gibi isimler yer alıyor.

Suç romanı yazarı Harlan Thrombey, 85. yaş gününde evinde ölü bulunur. Meraklı bir araştırmacı dedektif olan Benoit Blanc gizli bir şekilde cinayet araştırmasında yer almaya başlar. Harlan Thrombey'nin ailesine soruşturma için başvurulur, ancak aile tam anlamıyla hiçbir işe yaramazdır. Blanc tüm bu yüzeyde görünenlerin altını kazımak ve tüm yalanları ortaya çıkararak Thrombey'nin ölümünün ardındaki gerçeği bulmayı hedefler.


3- Biz Böyleyiz

Yönetmenliğini Caner Özyurtlu 'nun üstlendiği ve senaryosunu Caner Özyurtlu, Melikşah Altuntaş ve Berrak Tüzünataç 'ın birlikte kaleme aldığı filmin başrollerinde Şebnem Bozoklu , Engin Öztürk , Özge Özpirinçci , Boran Kuzum ve Berrak Tüzünataç yer alıyor.

Çocukluk ve gençlik dönemleri bir arada geçmiş bir grup yazlık arkadaşı, ellerinde büyüdükleri Nezihe'nin rahatsızlandığı haberiyle, İstanbul'dan İzmir’deki Nezihe'nin evine doğru yola çıkar. Yıllar sonra ilk kez birkaç günlüğüne bir arada kalmak zorunda olan, birbirine zıt karakterlerle dolu ekibi, sürpriz gelişmeler, geçmiş hesaplaşmalar ve içine düşülen birbirinden komik olaylar beklemektedir.


4- Cats

Tom Hooper 'ın yönettiği ve Lee Hall'le birlikte senaristliğini üstlendiği müzikal komedi filminin oyuncu kadrosunda Idris Elba , Rebel Wilson , Judi Dench , Ian McKellen ve James Corden gibi oyuncular yer alıyor.

Jellicles adlı bir kedi kabilesi, bir gece içerisinde yaşamlarını kökünden değiştirecek olaylara dahil olurlar. Kediler için bir çeşit cennet olan Heaviside isimli bir yer vardır. Heaviside ise yeniden doğuşu simgeler. Kralın görevi de oraya gidecek olan kediyi seçmektir. Ancak Macavity isimli kötü kedi, kralı kaçıracaktır. Olacakları engellemek de diğer kedilere düşer.


5- Derin Sular / Underwater

Aksiyon, gerilim ve bilim kurgu temalı filmin yönetmen koltuğunda William Eubank oturuyor. Senaristliğini Brian Duffield ve Adam Cozad ikilisinin üstlendiği filmin başrollerini ise Kristen Stewart , T.J. Miller , Vincent Cassel , Jessica Henwick ve John Gallagher Jr. paylaşıyor.

Bir grup denizaltı ekibi, suyun altındaki laboratuvarlarında araştırma yapmaktadır. Çalışmaların devam ettiği sırada, okyanusun dibinde yıkıcı bir deprem meydana gelir. Deprem, laboratuvarın hasar görmesine neden olunca, araştırmacılar binlerce km denizin altında mahsur kalır. Ölüm kalım savaşı veren ve en büyük korkularıyla yüzleşen ekibin bu süreçte karşılarına ummadıkları zorluklar çıkar.


6- Gamonya: Hayaller Ülkesi

Yönetmen koltuğunda Tuğçe Soysop 'un oturduğu, BKM yapımı fantastik macera türündeki 'Gamonya: Hayaller Ülkesi’ filminin oyuncu kadrosunda Berat Efe Parlar , Eda Döğer , Ahmet Rıfat Şungar , Ali Uyandıran , Burcu Altın , Dora Dalgıç , Zeynep Ilgın Çelik gibi isimler yer alıyor.

Gamonya: Hayaller Ülkesi, bilmediği bir dünyada zorlu bir mücadeleye girişen küçük bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Mutsuz bir çocuk olan Umut, dedesi Ahmet ile birlikte yaşamaktadır. Dedesinin yaşadığı bir kaza, hayal kurmayı unutmuş bir çocuk olan Umut'un bilmediği bir dünya ile tanışmasına neden olur. Kaza sonucu fantastik bir dünya olan Gamonya'da yaşayan insanlarla tanışan Umut, burasının umutsuz çocuklara hayal ürettiğini öğrenir. Gamonya'da yaşayan insanların kendisinden yardım istemesi üzerine, kendisini sihirli bir maceranın ortasında bulan Umut, bu süreçte yeniden hayal kurmayı öğrenebilecek midir?


7- Islıkçılar / La Gomera - Whistlers

Başrollerini Vlad Ivanov , Catrinel Marlon , Rodica Lazar , Agustí Villaronga ve Sabin Tambrea 'nın paylaştığı Romanya, Fransa, Almanya, İsveç ortak yapımı suç, komedi filminin yönetenliğini ve senaristliğini Corneliu Porumboiu üstleniyor.

Cristi, uyuşturucu kaçakçıları tarafından ele geçirilen, yozlaşmış bir polis memurudur. Bükreş’te çalışan Cristi, hapishanede olan bir mafya üyesini salıvermek için Kanarya Adalarına bağlı boğucu bir ada olan La Gomera’ya gider. Cristi’nin, burada kullanılan, geçmişten miras kalan bir ıslık dili olan Silbo’yu öğrenmesi gerekmektedir. Bu gizli dil sayesinde, Bükreş’e döndüğünde mafya üyesinin özgür kalmasını sağlayacak ve milyonlara sahip olabilecektir. Ancak Cristi, Gilda adında bir kadına aşık olunca, hiçbir şey onun planladığı gibi gerçekleşmez.


8- Matthias ve Maxime / Matthias et Maxime

I Killed My Mother, Heartbeats, Laurence Anyways ve Mommy gibi filmlere imza atan Xavier Dolan ’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve aynı zamanda senaryosunu kaleme aldığı filmin kadrosunda Dolan’a Anne Dorval , Antoine Pilon , Catherine Brunet , Pier-Luc Funk, Harris Dickinson gibi isimler yer alıyor.

Matt & Max, Québec’te yaşayan bir grup gencin hikayesini konu ediyor. Filmde, 20’li yaşlarda olan gençlerin yaşadığı sorunlar, aşk, ilişkiler ve gerçek dostluk gibi kavramlara odaklanılıyor. Matthias ve Maxime, çocukluk arkadaşı olan iki gencin hayatına odaklanıyor. Matthias ile Maxime, çocukluktan beri bir arada olan iki yakın arkadaştır. Rol aldıkları bir kısa film, iki arkadaşın hem hayatının değişmesine hem de arkadaşlıklarının sarsılmasına neden olur. Film için Matthias ve Maxime’nin öpüşmesi gerekince, ikilinin arkadaşlığı farklı bir boyuta taşınır. Kısa sürede aralarına giren şüphe, ikisinin de hayatının bambaşka olmasına neden olur.


9- Rem

Öykü Bozkurt , Cemre Cansaatçi , Sebahat Adalar , Galip Akın ve Recep Yenice 'nin başrollerini paylaştığı filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Berk Aygül üstleniyor.

Defne ve Kaan tatil için gittikleri yazlıkta, Defne’nin geceleri bir süredir yaşadığı ancak açıklanamayan olaylar sıklık kazanır. Kaan’a ve ilişkisine daha fazla zarar vermekten çekinen Defne sorunu ve geçmişi ile yüzleşmek için sessiz sedasız Kaan’ın hayatından çıkar. Bunun üzerine çaresizliğe kapılan Kaan, kuzeni Kemal ile yaşananları çözmek için Defne’nin annesinin yaşadığı köye giderler ve olaylar daha da karmaşık bir hal alır.


10- Sıfır Bir

Dijital platformda yayınlandığı 6 sezon boyunca önemli bir hayran kitlesi kazanan Sıfır Bir dizisini beyaz perde uyarlamasının yönetmenliğini Kadri Beran Taşkın yapıyor. Dizide olduğu gibi senaryo sahibinin ismi gizli tutulan filmin başrollerini Savaş Satış , Onur Akbay , Cengizhan Yurdutek , Burak Akyüz ve Mehmet Elmas paylaşıyor.

Adanalı çete lideri Savaş, yanında yakın dostları Cihat ve Azad’la birlikte yaşadığı gayrimeşru hayatı geride bırakıp yeni kimlikleriyle İzmir’e yerleşmiş ve bir oto yıkamacı açmışlardır. Adana’da işlerin ve mahallenin başında bıraktıkları Cengolar, hatırı sayılır abiler olma yolunda ilerlemektedirler. Üç arkadaş gayrimeşru hayata geri dönmemeye ve ellerine silah almadan yaşamaya kararlıdırlar. Ta ki küçük bir kız çocuğu olan Melek, peşindeki adamlardan kaçıp oto yıkamaya sığınana dek...