Vizyonda neler var?

Bu hafta 3'ü yerli toplam 7 yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor.


Sinema salonlarımızda bu hafta 3 tanesi yerli olmak üzere toplam 7 yeni film vizyona giriyor. Bu filmlerden en önemlisi hiç şüphesiz Awkwafina ile En İyi Kadın Başrol Oyuncu Performansı dalında Altın Küre ödülü kazanan Elveda / The Farewell filmi.

 

Uluslararası En İyi Film dalında Oscar adaylığını ve Altın Küre ödülünü son anda kaçıran Elveda ile Will SmithMartin Lawrence başrollü Bad Boys: Her Zaman Çılgın filmleri haftanın öne çıkması beklenen yapımları olarak göze çarpıyor.

Sömestir tatilinin devam ettiği haftada küçük izleyicilerin severek izleyeceği 2 animasyon filmini de hatırlatmakta fayda görüyoruz.

İyi seyirler...


1- Bad Boys: Her Zaman Çılgın / Bad Boys for Life

Daha önce Bad Boys ve Bad Boys II'nin devamı olarak çekilen aksiyon-komedi filmi Bad Boys: Her Zaman Çılgın'ın yönetmenliğini Adil El Arbi ve Bilall Fallah ikilisi üstlenirken senaryosunu ise Chris Bremner ve Joe Carnahan ikilisi kaleme alıyor. Başrolleri yine Will Smith ve Martin Lawrence'ın paylaştığı filmin diğer oyuncu kadrosunda Joe Pantoliano , Vanessa Hudgens ve Happy Anderson yer alıyor.

Mike Lowery ve Marcus Burnnet, narkotikten sorumlu olan iki polistir. Mike Lowery, orta yaş krizinin etkileri ile baş etmeye çalışırken, Marcus Burnett polis müfettişi olarak kariyerine devam eder. İkili, bu sefer bir uyuşturucu baronu olan Armando Armas’ın peşine düşer. Ancak Armando’yu yakalamak pek de kolay değildir. Aynı zamanda soğukkanlı bir katil olan Armando’nun peşine düşen ikili, kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur.


2- Elveda / The Farewell

Başrol oyuncusu Awkwafina ile En İyi Kadın Başrol Oyuncu Performansı dalında Altın Küre ödülünü kazanan ve Uluslararası En İyi Film dalında Altın Küre ödülünü kılpayı kaçıran komedi - dram temalı filmin yönetmenliği ve senaristliği Lulu Wang 'a ait. Başrollerde ise Awkwafina'nın yanı sıra Zhao Shuzhen , Jim Liu, Li Xiang ve Tzi Ma yer alıyor.

Bili, Amerika’da büyüyen bir genç kızdır. Bir gün babasından aldığı haber, genç kız için büyük bir yıkım olur. Bili’nin Çin’de yaşayan büyükannesi Nai Nai’ye dördüncü evre kanser teşhisi konmuştur. Aile, kendilerine büyük bir üzüntü veren bu gerçeği, ninelerinden saklamaya karar. Son günlerini huzur ve mutluluk içinde geçirmesini isteyen aile üyeleri, bunun için Nai Nai'nin yanında toplanmaya karar verir. Bili, bu haberi ninesinin bilmesini gerektiğini düşünse de ailesinin isteğine karşı çıkmaz ve ninesi ile vedalaşmak için Çin’e doğru yola koyulur.


3- İnsan Yiyenler / The Young Cannibals

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sam Fowler - Kris Carr ikilisinin üstlendiği İngiliz menşeli korku - gerilim temalı filmin başrollerinde Iacopo Paradisi , David Patrick Stucky , James Knapp , Megan Purvis ve Benjamin Sarpong-Broni yer alıyor.

Yedi kişilik bir arkadaş grubu, güzel bir hafta sonu geçirmek için göl kenarında bulunan tenha bir kamp alanına gider. Oldukça eğlenceli geçeceğini düşündükleri tatillerinde planlamadıkları durumlarla karşılaşan grup, kendilerini bir anda insan etinden yapılmış hamburger yerken bulur. Grubun insan etini yemeğe başlaması, onları teker teker avlayacak olan, acımasız bir doğaüstü varlığın çağrılmasına neden olur. Hapsoldukları ormandan kurtulmanın yolunu arayan grup, hayatta kalabilmek için savaşmak zorunda kalır.


4- Kutup Köpekleri / Arctic Dogs

Aaron Woodley 'in yönettiği ve Bob Barlen ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı animasyon filminin orijinal seslendirmelerini Jeremy Renner , James Franco , Michael Madsen , Alec Baldwin ve Anjelica Huston gibi sevilen isimler yaparken Türkçe dublajında ise Yekta Kopan , Oya Prosçiler, Sinan Divrik , Bedia Ener , Erkan Taşdöğen , Aydoğan Temel ve Ümit Belen görev alıyorlar.

Buzul Tilkisi Swifty, Antarktika Postanesinde çalışan bir köpektir. Onun en büyük hayali, Antarktika’nın en hızlı köpek kuryesi olabilmektir. Bunun için her şeyi yapmaya hazır olan Swifty, gizlice kızaklardan birini alarak, içinde ne olduğunu bilmediği bir paketi gizemli bir yere götürmek için yola koyulur. Ancak bu yolculuğunda beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalır. Yolculuk sırasında gizli bir kaleye rastlayan Swifty, burada sadık martı ordusunu yöneten Kötü Balina Otto Von Walrus ile karşılaşır. Dünyanın en büyük lideri olmayı kafasına koyan Otto Von Walrus, hayalini gerçekleştirebilmek için Kuzey Kutbu'nu delerek tüm Kuzey Kutbu’nu eritecek kadar eski gazı açığa çıkarmaya planlamaktadır. Otto Von Walrus'un korkunç planını öğrenen Swifty, onu engelleyebilmek için arkadaşlarından da yardım isteyerek zorlu bir maceraya atılır.


5- Feride

Yönetmen koltuğunda Ali Yorgancıoğlu ve Zeynep Çamcı ’nın birlikte oturduğu filmin senaryosunu aynı zamanda filmin başrolünü de üstlenen Zeynep Çamcı kaleme alıyor. Filmin diğer oyuncu kadrosunda ise Ersin Korkut , Barış Yıldız , Anıl Tetik ve Ali Barkın yer alıyor.

Genç bir kadın olan Feride, yer altındaki bir dikim atölyesinde terzilik yapmaktadır. Çakma kahraman kıyafetleri diken Feride’nin hayatı, bir gün patronu ile iddiaya girmesi ile bambaşka bir hal alır. Patronu Çetin’e baş kaldıran ve bunun sonucu patronu ile büyük bir iddiaya giren Feride, kendisini bir anda moda devlerine kafa tutan eğlenceli bir yolculuğun içinde bulur.


6- Maceracı Yüzgeçler: Büyük Gösteri

Animasyon filminin yönetmenliğini Mithat Gökçe ve senaristliğini Arzu Demirel Birinci üstleniyor.

Kitaplara ve okumaya ilgili bir balık olan Biba, diğer çocuklar gibi okula gider ve her gün yeni şeyler öğrenmekten mutlu olur. İstanbul Boğazı'nın altında bambaşka bir dünyada yaşayan Biba, burada sevimli dostları ile her gün yeni bir şeyler keşfeder. Biba, birbirinden farklı karakterlere sahip olan dostları Çupa, Tuti, Babu, Taka Hamsi ve Denizkızı Alesta ile birlikte gizemli dünyada eğlenceli bir maceraya atılır.


7- Mühr-ü Cin

Buğra Kekik 'in yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu kaleme aldığı korku filmi Mühr-ü Cin'in başrollerini Ecem Yorulmaz , Cansu Kahvecioğlu , Burçak Kabadayı , Onat Bulut ve Muhammed Kınık paylaşıyor.

Rana, müzikal tiyatro oyunlarında oynayan genç bir kadındır. Bir süredir görüşmüş olduğu Eren’le sevgili oldukları gün, eve geldiğinde bazı doğaüstü durumlarla karşılaşır. Gördüğü şeyler karşısında ev arkadaşı Kübra eve gelene kadar banyoda öylece korku içinde kalmıştır. Sonraki günler sahnede iş hayatına devam ederken, sevgilisi Eren’le görüşmeye devam etmektedir. Çevresi Rana’yı halüsinasyon gördüğüne ikna etse de bir süre sonra çevresindeki arkadaşları da gerçeğin farkına varır. Rana, gördüğü doğaüstü varlığın hem kendisine hem çevresine zarar vermesinden dolayı onunla savaşmayı seçer. Ölümü dahi göze alan Rana, kendisine musallat olan varlık ile yüzleşir.