Vizyonda yeni hafta!

Sinema salonları salgın sonrası açılışını 4 yeni filmle yapıyor.


Kovid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 5,5 aydır kapalı kalan sinema salonları nihayet bugün kapılarını ve perdelerini açıyor. Vizyonun ilk haftasında 4 yeni film sahne alırken bu filmler ikisi korku, biri drama ve biri de romantik komedi temalı yapımlardan oluşuyor.

 

Ayrıca aralarında Bloodshot: Durdurulamaz Güç, Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalinanın Günlüğü, Zengo, Bayi Toplantısı, Eltilerin Savaşı, Araf 4: Meryem, Gölgelerin Aşkı ve Nuh Tepesi gibi salgın nedeniyle vizyon macerası yarım kalan filmlerin de yer aldığı birçok yapım vizyon macerasına kaldığı yerden devam etmeye başladılar.

İyi seyirler...

İşte haftanın filmleri:


1- 47 Metre Derinde: Kafes (47 Meters Down: Uncaged)

2017 yılı yapımı Denizde Dehşet filminin devamı olarak çekilen 47 Metre Derinde: Kafes'in yönetmenliğini Johannes Roberts üstlenirken senaryosunu Johannes Roberts ve Ernest Riera kaleme alıyor. Filmin başrollerini ise Sophie Nélisse , Corinne Foxx , Brianne Tju , Sistine Stallone ve John Corbett gibi isimler paylaşıyor.

Dört genç kadın birlikte güzel bir tatil geçirmek için yola koyulur. Suyun derinliklerini keşfetmek isteyen kadınlar, harabe halde bulunan bir su altı şehrine dalış düzenler. Ancak dört kadın kendilerini beklenmedik bir durumun içinde bulur. Dalışları onları su altı mağaralarından oluşan klostrofobik bir labirente sürükler. Tek sorun bu da değildir. Labirentte sıkışıp kalan kadınlar, burada köpek balıkları ile karşı karşıya kalır. Yaşam savaşı vermek zorunda kalan kadınlar, köpek balıklarından kurtulup sudan çıkmanın yolunu arar.

 

2- Bir Yalnızlık Şarkısı

Ahmet Levent Pala 'nın yazıp yönettiği haftanın tek yerli filminin başrollerinde Emre Taştekin , Umut Temizaş , Nur Erkul , Süleyman Felek ve Sarp Bozkurt gibi isimler yer alıyor.

Yeni şarkısı üzerinde çalışan bir şarkı sözü yazarı, bu süreçte birbirinden farklı aşk hikayelerine tanık olur. Aynı şehirde farklı hayatlar yaşayan birrgrup insanın yolu çeşitli tesadüfler sonucu kesişir. Şans eseri tanışıp, birbirlerine aşık olan insanlar, kendilerini beklenmedik durumlar içinde bulur.

 

3- Gece Nöbeti (The Night Clerk)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Michael Cristofer 'ın üstlendiği suç ve drama temalı filmin başrollerinde Tye Sheridan , Ana de Armas , Helen Hunt , John Leguizamo ve Johnathon Schaech gibi başarılı oyuncular görev alıyor.

Bart Bromley, zeki ve otistik bir gençtir ve bir otelde resepsiyonist olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda sosyal becerilerini geliştirmek için misafirleri güvenlik kameralarıyla kaydetmektedir. Bart'ın vardiyası sırasında otelde bir kadın öldürülür ve baş şüpheli olarak Bart görünmektedir. Bart, ne kadar masumiyetini kanıtlamak istese de, polise güvenlik kameralarından bahsedemez. Polis soruşturması derinleşirken, güzel bir misafirle özel bir bağ kurar. Bart, kadın bir sonraki kurban olmadan önce gerçek katili durdurmalıdır.

 

4- Şeytanın El Kitabı (The Field Guide to Evil)

8 farklı ülkeden 8 farklı yönetmenin korku türüne ait bir harmonisi izleyicinin huzuruna çıkıyor.

Türkiye'den Can Evrenol , Al Karısı;
Avusturya'dan Severin Fiala , Die Trud;
ABD'den Calvin Reeder , The Melon Heads;
Polonya'dan Agnieszka Smoczynska , The Kindler and The Virgin;
Macaristan'dan Peter Strickland , The Cobblers' Lot;
Yunanistan'dan Yannis Veslemes , What Ever Happened to Panagas the Pagan? ;
Almanya'dan Katrin Gebbe , A Nocturnal Breath ve
Hindistan'dan Ashim Ahluwalia , The Palace of Horrors

filmleriyle kendi ülkelerine ait halk hikayelerini beyaz perdeye taşıyor.