Yalnız Hayaller Kaldı'dan kalabalık gala

Yeşilçam'a saygı duruşunda bulunan Yalnız Hayaller Kaldı, galasını yaptı.


Mahmut Cevher ’in kaleminden Nimet Erdem ’in senaryolaştırdığı hikayesiyle, yönetmenliğini Mehmet Ali Arslan’ın yaptığı, yapımcılığını Cevher Filmcilik’in üstlendiği Yalnız Hayaller Kaldı filminin galası dün akşam Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Başrollerini Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncuları Mahmut Cevher ve Perihan Savaş ile son dönemin başarılı oyuncularından Ecem Baltacı ’nın paylaştığı duygu yüklü bir aile hikayesinin anlatıldığı filmin galasına, ekibin yanı sıra Nuri Alço , Selahattin Taşdöğen , Meral Orhonsay gibi Yeşilçam’ın efsane isimleri de katıldı.

Sanatçı Perihan Savaş, filmin çok güzel olduğunu dile getirerek, şunları aktardı:

'Yeşilçam tadında, çok güzel bir film çektik. Her şey var. Dram ama kara mizahı da güldürüsü de olan çok hoş bir aile filmi oldu. Aynı zamanda mesajları da olan bir film. Ben de filmde, Aysel isminde bir kadını canlandırdım. Çok keyifli çalıştık ve çok güzel olduğuna inanıyoruz. Umuyorum ki seyirci de beğenecektir.'

Sinemayı çok özlediğini kaydeden sanatçı, 'Yeşilçam ortamı artık bulunmuyor. Ama biz o kuşak aynı ortama geldiğimiz zaman onu buluyor, yakalıyoruz.' dedi.

Filmin yapımcılığını üstlenen ve 'Doğan' rolünü canlandıran oyuncu Mahmut Cevher de bir filmi bitirmenin heyecanı ve mutluluğu içinde olduğunu söyleyerek, 'Uzun süreli bir işin sonuna geldik. Mutlu ve heyecanlıyız tabii ki ekip arkadaşlarımla beraber. Bugün de bir nevi görücüye çıkıyoruz. Bakalım izleyenler ne diyecek? İnşallah çok güzel şeyler duymak istiyoruz.' dedi.

Filmi çok özenerek yaptıklarına dikkati çeken Cevher, şöyle devam etti:

'Bugün bütün komedi filmlerinin revaçta olduğu bir ortamda bir kuruş ekonomik destek almadan dram filmi yapmayı hedefledim ve bunun da gerçek sebeplerinden biri Türkiye'de kadın meselesi ve gençlerimizin meselesiydi. Bunları hedefe aldım. Bunun içinde organ bağışı konusu da var. Hatta arkadaşlarıma dedim ki bu filmi izledikten sonra bir kişinin bile organlarını bağışlamış ve bir kişinin hayatını kurtarmış olduğunu duyarsam, bu benim için en büyük hedeftir.'

Filmin hikayesini 26 yıl önce okuduğu bir gazete haberinden kaleme aldığını aktaran sanatçı, 'İnsanların organlarını bağışlaması için filmde mesajlar verdik. Ölüm oranı yılda 3 bin. İnsanlar organlarını gömmesin. Kurtarılması gereken çok genç hayatlar var.' değerlendirmesinde bulundu.

Nimet Erdem'in senaryosunu yazdığı filmde ayrıca Ecem Baltacı, Açelya Elmas , Atılay Uluışık , Alican Ayas , Murat Yılancı , Yeliz Bozkurt Üstündağ , Selin Soytürk , Gözde Uçan , Bilal Yıkılmaz , Mine Kıvanç, Sevim Aydeniz , Nurhan Çalışkan, Onat Erkan , Dilruba Balbınar, Melisa Alagöz ve Yavuz Pekdemir de rol aldı.

33 yıl sonra tekrar bir araya gelen Perihan Savaş ve Mahmut Cevher'in yer aldığı, yapımcılığı ve özgün hikayesinin Cevher'e ait olan film, gerçek hayatta da kuşaklar arası buluşmayı amaçlıyor.

Yalnız Hayaller Kaldı çok yakında sinemalarda...