'Yanlış Anlama'yın!

Türk-Azeri ortak yapımı 'Yanlış Anlama' 27 Ekim'de vizyonda.


Yanlış anlaşmalar üzerine kurulu komik bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyan 2017’nin en iddialı komedi filmi Yanlış Anlama’nın vizyon tarihi belli oldu. Türkiye ve Azerbeycan’ın ünlü oyuncularını bir araya getiren ve eğlenceli karakterleriyle dikkat çeken film 27 Ekim’de seyirciyle buluşacak. 

Oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh ile birlikte İlker Ayrık , Hakan Bilgin , Bahadır Efe , Duygu Karaca , Pelin Sönmez gibi isimler bulunuyor. Filmde Azerbaycan’nın çok ünlü isimleri de kadroya eşlik ediyor. Pervin Abiyeva , Islam Mehreliyev ve Ferda Amin gibi ünlüler filmde rol alan isimler arasında yer alıyor. 

Levent Cengizhan’ın yapımcılığında DADA Yapım imzalı filmin yönetmenliğini Ulaş Cihan Şimşek üstlenirken, senaryosunu Ayberk Çınar kaleme alıyor. 

Türkiye ve Azerbaycan arasındaki sıcak ilişkilerin komik bir hikayesiyle perdeye taşınan film 27 ekim’de vizyona giriyor. Film, Türkiye'yle aynı zamanda Azerbaycan sinemalarında da gösterime girecek.

Kimse 'Yanlış Anlama'sın!

Bu eğlenceli komedi filmi Türkiye ve Azerbaycan’da bulunan iki ailenin komik macerasını anlatıyor. Türkiye ve  Azerbaycan’dan iki ailenin beraber geçirdikleri 10 günü anlatan filmde iki dilin hem yakınlığı hem farklılığı sonucu oluşan yanlış anlamaların getirdiği maceraları izleyeceğiz. Herkesin bildiği gibi, inen uçağa;uçak düşüyor diyen Azeriler’in hiçbirimizin bilmediği daha nice kelime farklılıklarından meydana gelen ilginç bir o kadar da komik durumları seyircilere eğlenceli dakikalar yaşatacak.