'Yedinci Hayat' filminin Türkçe afişi yayınlandı

'Yedinci Hayat' filminin Türkçe afiş ve fragmanı görücüye çıktı.


Daha önce Ejderha Dövmeli Kız filmiyle sinemaseverlerin beğenisini kazanan Noomi Rapace 'ın başrolünü üstlendiği bilim kurgu gerilimi 'Seven Sisters' filminin Türkçe ismi kondu. 'Yedinci Hayat' adını alan filmin Türkçe isminin belirlenmesiyle birlikte Türkçe altyazılı fragmanı ve afişi de sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Yönetmen tanıdık

Yönetmen koltuğuna 'Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları' filmiyle tanınan Tommy Wirkola 'nın oturduğu bilim kurgu filmi distopik bir gelecekte geçiyor. Dünyanın nüfus artışı sebebiyle yeni bir yasa getirilmiştir ve aileler artık sadece birer çocuk sahibi olabilecektir. Yediz olarak dünyaya gelen ve birbirinin birebir aynı olan kız kardeşler hükümet tarafından müdahale edilmeden ve tehlikeli bir çatışmanın içinde kalmadan hayatta kalmaya çalışmak zorundadır. Bunun için de hepsi sanki tek bir kişiymiş gibi davranmaktadırlar. İçlerinden birinin ortadan kaybolması kardeşleri tehlikeli sulara doğru çekecektir...

'Yedinci Hayat' 1 Eylül'de vizyonda

Filmin kadrosunda usta oyuncu Willem Dafoe ve Glenn Close yer alırken filmin senaryosunu ise Max Botkin ile Kerry Williamson kaleme aldı. Film ülkemizde 1 Eylül 2017'de vizyona girecek.