Yeni Batman'e korona şoku!

Batman'i canlandıran Robert Pattinson'un koronaya yakalandığı duyuruldu.


Hollywood oyuncularının korona kabusu devam ediyor. Dün virüse yakalandığını duyuran Dwayn Johnson'dan sonra 34 yaşındaki İngiliz oyuncu Robert Pattinson 'un da koronavirüse yakalandığı duyuruldu. Öte yandan oyuncunun rol aldığı Batman filminin çekimleri de bir süreliğine durduruldu.

 

Robert Pattinson kimdir?

13 Mayıs 1986 tarihinde Londra'da dünyaya gelen oyuncunun tam adı Robert Douglas Thomas Pattinson'dır. Babası Richard, Amerika'dan araç ithal ediyordu. Annesi, Clare ise bir modellik ajansında çalışıyordu. Ayrıca Pattinson'ın Lizzy Pattinson ve Victoria Pattinson adında iki ablası bulunuyor. Londra'nın Barnes banliyösünde büyüdü. Ardından 12 yaşına kadar Tower House School'da okudu. Sonrasında eğitimine The Harrodian School'da devam etti. Barnes Theatre Company'de amatör tiyatroya dahil oldu ve Guys and Dolls oyununda küçük bir rol aldı. Ardından Anything Goes, Our Town, Macbeth ve Tess of the d'Urbervilles oyunlarında oynadı.

12 yaşındayken modellik yapmaya başladı. Hackett'in 2007 defilesinde podyuma çıktı ardından Aralık 2008'de modellik yapmaktan vazgeçti ve mesleği bıraktı. 2013 yılının Haziran ayında Pattinson, Dior Homme'un yeni yüzü seçildi ve Romain Gavras tarafından yönetilen 1000 LIVES başlıklı reklam kampanyasında yer aldı. Reklam kampanyasının fotoğrafçısı Nan Goldin, Robert'ın kampanya için çekilen fotoğraflarının koleksiyonunu Robert Pattinson: 1000 Lives adlı bir kitapta topladı ve yayımladı.

Rol aldığı ilk yapımlar Ring of the Nibelungs adına Alman yapımı televizyon filmi ve Reese Witherspoon 'un başrolünde yer aldığı Vanity Fair oldu. Ancak Vanity Fair'de oynadığı sahneler sonradan çıkarıldı ve sadece filmin DVD'sinde yayınlandı.

Twilight (Alacakaranlık) film serisiyle tanınan oyuncu son olarak geçtiğimiz hafta vizyona giren Christopher Nolan imzalı Tenet ve önümüzdeki ekim ayında vizyona girmesi beklenen Barbarları Beklerken yapımlarında da rol almıştı.