Yeni Gremlinler, Star Wars 7'den esinlenebilir

İnsanlar her zaman yepyeni şeyler istemeyebilir.


Sinema dünyasının en çılgın yaratıklarından Gremlinler (Gremlins) , yeni bir filmle beyazperdeye geri dönmeye hazırlanıyor. Daha önce yaptığımız bir haberimizde, seriye yeniden başlanılmasının gündemde olduğundan, ancak daha sonra bu fikrin askıya alındığından söz etmiştik.

Görünüşe göre bu sıralar Gremlinler için sevindirici gelişmeler var. Yeni hazırlanan filmin bir devam filmi değil, ilk filmle bağlantılar taşıyan yeni bir başlangıç filmi olması bekleniyor.

Orijinal Gremlinler filminin senaryosunu yazan Chris Columbus , bu konu hakkında biraz bahsetti ve bir devam filmi hazırlama isteğinin olmadığını, sanki bir şeyi yeniden icat ediyormuş gibi davranarak ortaya daha güzel bir şeyin çıkabileceğini düşündüğünü belirtti.

Columbus, film hakkında Star Wars 7'nin yayınlanan son fragmanıyla da bir örnekleme yaptı. Biliyorsunuz, fragmanın sonunda Chewie ve Han Solo görünüyordu. Yani 30 yıl önce bir arada olan ikili, 30 yıl sonra tekrar bir aradaydı ve bunun çok duygusal, insanların da asıl istediği şey olduğunu söylüyor Columbus. İşte yeni Gremlinler filmi de aynen bu tipte, eski filmle bağlantılar taşıyarak ortaya güzel şeyler çıkarabilir. Belki de Gizmo geri döner...

Unutmadan, yeni filmin yapımcı koltuğunda Steven Spielberg ile birlikte Chris Columbus oturuyor. Senaryo ise, Carl Ellsworth 'a emanet.