Yeni hafta, yeni filmler!

20 Ağustos vizyon haftasında biri yerli olmak üzere 8 yeni film sahne alıyor.


20 Ağustos 2021 vizyon haftasında birbirinden kaliteli yapımlar sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor. Yalnızca bir yerli filmin sahne aldığı haftada küçük izleyicilerimiz ise animasyon yapım Paw Patrol Filmi'ni ilgiyle izleyebilirler.

Doyasıya gülmek isteyen sinemaseverler haftanın tek yerli yapımı Şeflerin Şefi'ni ziyaret edebilirler.

Yabancı yapımlardan ise Samuel L. Jackson başrollü Spiral: Testere Devam Ediyor ve Hugh Jackman başrollü Zihin Gezgini filmlerini tavsiye edebiliriz.

İyi Seyirler...

 

1 - Barut Kokteyli / Gunpowder Milkshake

Navot Papushado 'nun oturduğu yönettiği ve senaryosunu Ehud Lavski ile birlikte kaleme aldığı filmin başrollerini Karen Gillan , Lena Headey , Chloe Coleman , Michelle Yeoh ve Angela Bassett paylaşıyor.

Sam, annesi bir suikastçı olan 12 yaşında bir çocuktur. Annesi Scarlet yüksek düzey bir suikastçı olarak görev yapıyordur ve kızı Sam'i terk etmek zorunda bırakılır. Sam, annesinin çalıştığı acımasız şirket tarafından büyütülür ve yetişkin olunca da annesinin izinden gitme kararı alır. Şimdi ise 15 yılın ardından Sam, bir tetikçi olur. Ama gücünü, annesinin çalıştığı korkunç şirketi yok etmekte kullanacaktır.

 

2 - Collective / Colectiv

Romanya'da 2015 yılında yaşanan gece kulübü yangınını ve sonrasını odağına alan belgeselin yönetmenliğini Alexander Nanau üstlenirken, senaryo Alexander Nanau ve Antoaneta Opris 'in imzasını taşıyor.

Collective, politikacıları ve sermaye sahiplerini zenginleştirirken, masum vatandaşların ölümüne yol açan büyük bir sağlık hizmeti sahtekarlığını ortaya çıkarmaya çalışan bir araştırma ekibinin hikayesini konu ediyor. Bükreş’teki Colectív gece kulübünde 2015’te çıkan yangın sonrasında birçok insan yaralı bir şekilde hastanelere kaldırılır. Pek çok hasta, ölümcül yanıkları olmasa da hastanede hayatını kaybeder. Belgeselde, bu hastaların neden hayatını kaybettiği sorusunun peşine düşülüyor. Konuyu araştıran ekip, bu süreçte işlevselliğini kaybetmiş bir sağlık sisteminin defolu parçalarını keşfeder.

 

3 - Demon Slayer: Mugen Treni / Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen

Haruo Sotozaki 'nin yönettiği ve Koyoharu Gotouge 'nin senaristliğini üstlendiği animasyon yapımın orijinal seslendirmelerinde Natsuki Hanae , Akari Kitô , Hiro Shimono , Yoshitsugu Matsuoka ve Satoshi Hino görev alıyor.

Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen, ailesi acımasızca öldürülen Tanjiro Kamado'nun hikayesini anlatıyor. Tanjiro Kamado, ailesi acımasızca öldürüp, kız kardeşinin bir çeşit iblise dönüştürülmesinden sonra, iblis avcılığına başlar. Tanjiro ve arkadaşları, umutsuzluğa çıkan yolda Mugen Treni'nin peşine düşer.

 

4 - Körkütük Another Round

Thomas Vinterberg ve Tobias Lindholm 'ün senaryosunu birlikte kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda Thomas Vinterberg oturuyor. Drama temalı filmin başrollerini ise Mads Mikkelsen , Thomas Bo Larsen , Lars Ranthe , Magnus Millang ve Maria Bonnevie paylaşıyor.

Martin, kendisini yorgun ve yaşlı hisseden bir lise öğretmenidir. Evliliğinde sorunlar yaşayan Martin’in iş hayatı da pek yolunda gitmez. Martin’in öğrencileri ve velileri, not ortalamalarının artması için onun sözleşmesini iptal etmesini ister. Belirli seviyede tüketilen alkolün, zihni dünyaya açtığını düşünen Martin, bir deney yapmaya karar verir. Üç öğretmen arkadaşı ile birlikte Martin, deney için her gün belirli miktarda alkol tüketmeye başlar. Sonuç başlarda gayet olumludur. Ancak bir süre sonra deney bazıları için olumsuz sonuçlar vermeye başlar.

 

5 - Paw Patrol Filmi / Paw Patrol: The Movie

Bir çocuk ve kurtarma köpeklerinden oluşan bir ekibin maceralarının anlatıldığı 'Paw Patrol' dizisinin beyaz perde uyarlaması olan yapımın yönetmen koltuğunda Cal Brunker oturuyor. Senaristliğini yönetmen Cal Brunker ile birlikte Bob Barlen 'in yaptığı filmin orijinal seslendirmelerinde John Flanagan , Jamiyka Jones ve Monique Alvarez gibi isimler görev alıyor.

Paw Patrol Filmi, Macera Şehri'nin kaosa sürüklenmesine neden olan belediye başkanına karşı zorlu bir mücadeleye girişen kahraman köpekler Ryder ve arkadaşlarının hikayesini konu ediyor. Humdinger'in Macera Şehri’nin Belediye Başkanı olup, ortalığı kasıp kavurmaya başlaması üzerine Ryder ve kahraman köpek yavruları, zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya kalır. Yavru köpeklerden birinin Macera Şehri'ndeki geçmişiyle yüzleşmesi gerekince ekip, yeni arkadaşları bilgili Liberty’den yardım ister. Yeni ekipmanlarla donanan PAW Patrol, Macera Şehri'nin vatandaşlarını kurtarmak ve Belediye Başkanı Humdinger'in hareketli metropolü yok etmesini engellemek için savaşır.

 

6 - Spiral: Testere Devam Ediyor / Spiral: From the Book of Saw

Darren Lynn Bousman 'ın yönettiği filmin senaryosunu Pete Goldfinger ve Josh Stolberg ikilisi kaleme alıyor. Korku temalı filmin başrollerini Samuel L. Jackson, Chris Rock , Max Minghella , Nazneen Contractor ve Dan Petronijevic paylaşıyor.

Spiral: Testere Devam Ediyor, şehirde yaşanan dehşet verici cinayetleri araştırmakla görevlendirilen iki dedektife odaklanıyor. Kıdemli bir dedektif olan Zeke Banks ve onun çaylak ortağı olan William Schenk, şehirde yaşanan korkunç cinayetleri soruşturmakla görevlidir. Dehşet veren cinayetlerin gizemini ortaya çıkarmaya çalışan Zeke, soruşturmayı ilerlettikçe kendisini katilin oyununun merkezinde bulur.

 

7 - Şeflerin Şefi

Haftanın tek yerli yapımının yönetmen koltuğunda Ahmet Kapucu oturuyor. Senaristliğini Arzu Yurtseven 'in yaptığı komedi filminin başrollerinde Sermiyan Midyat , Ruhi Sarı , Zeynep Gülmez , Hazım Körmükçü ve Ayumi Takano yer alıyor.

Halil ve Cemal iki çocukluk arkadaşıdır. Biri Adanalı kebapçı diğeri ise Karadenizli bir balık restoranı sahibidir. İkisinin de yemek konusundaki iddiası aralarında sürekli bir kapışmanın yaşanmasına neden olur. Onların arasındaki bu kapışma, Şeflerin Şefi isimli yemek yarışmasına katılmaya karar vermeleriyle başka bir boyuta taşınır.

 

8 - Zihin Gezgini / Reminiscence

Lisa Joy'un yazıp yönettiği romantik - bilim kurgu temalı yapımda Rebecca Ferguson , Hugh Jackman, Thandie Newton , Cliff Curtis ve Marina de Tavira gibi isimler başrolleri paylaşıyor.

Distopik bir gelecekte yaşanan iklim değişikliği, Miami’nin sular altında kalmasına neden olur. Sorunlar bununla da sınırı kalmaz, gece gündüz kavramını yok olur ve sadece gece yaşanmaya başlar. Böyle bir dünyada yaşayan bir bilim adamı olan Nick Bannister, insanlara unuttukları şeyleri hatırlatmaya çalışmaktadır. Nick, kendisine gelen danışanlarına, sordukları sorularla onları geçmişe götürüp, geliştirdiği teknoloji ile hatırlamak istedikleri şeylerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Kendisi için önemli bir anahtarı kaybeden gizemli bir kadın, Nick’e gelerek anahtarı bulması için yardımcı olmasını ister. Anahtarı bulmak için genç kadınla vakit geçirmeye başlayan Nick, kendisini beklenmeyen bir ilişkinin içerisinde bulur. Artık sevgilisi olduğunu kadının, anahtarını bulmak için geçmişini öğrenmek zorunda kalan Nick,tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalacaktır.