Yeni haftanın getirdikleri!

17 Eylül vizyon haftasında 2'si yerli olmak üzere 9 yeni film görücüye çıkıyor.


Sinemaseverler bu hafta sonu 2'si yerli olmak üzere 9 yeni filmle tanışma imkanı bulacaklar. Korku gerilim temalı filmlerin ağırlıkta olduğu haftada minik sinemaseverlerin ailecek izleyecekleri bir de animasyon yapım gösterime giriyor.

Bu hafta sonu için Patron Bebek 2: Aile Şirketi ve 2 Oscar ödüllü Baba filmlerini tavsiye edebiliriz.

İyi Seyirler...

1 - Amacı Olmayan Grup

Yönetmenliğini Ali Tanrıverdi 'nin üstlendiği ve senaryosunu Murat Şeker ile birlikte kaleme aldığı komedi filminin başrollerini Sarp Bozkurt , Ali Barkın , Naz Çağla Irmak , Gamze Karaduman ve Hakan Bilgin paylaşıyor.

Çetin ailesinin oğlu Onur, hayatta amacı olmayan bir adamdır. Onun yakın arkadaşı olan Sercan'ın da Onur'dan pek farkı yoktur. Hem aile hayatlarında hem de çevresindeki insanlarla iletişim kurarken çeşitli sorunlar yaşayan Onur ve Sercan, bu düzene bir son verip hayatlarına yeni bir yön vermek ve hayattaki amaçlarını bulmak için harekete geçer.

 

2 - Azubel

Fatih Gülaydın 'ın yazıp yönettiği korku gerilim temalı filmin başrollerinde Mert Uzunmehmet , Samed Yıldırım , Dilan Ural , Kübra Dinç ve Cengiz Çağlayan gibi isimler görev alıyor.

Serkan, youtube üzerinden seanslar yapan bir psikologdur. Doğaüstü olaylara inanmayan Serkan’a bir gün takipçilerinden biri terk edilmiş bir adrese gitmesini ve bu olayların yaşanmadığını kanıtlamasını ister. Serkan nişanlısı Ece ile birlikte bu adrese gider. Gittikleri adres bir evi göstermektedir. Bu eve giren Serkan ve Ece tuhaf olaylarla karşılaşırlar ve bu eve hapsolurlar. Bu evde yalnız olmadıkları fark eden Serkan ve Ece’nin buradan kurtulmaları için kibir, açgözlülük, tembellik, oburluk, şehvet, kıskançlık ve öfke günahlarını işlemeleri gerekmektedir.

 

3 - Baba / The Father

2 Oscar ödüllü filmin yönetmen koltuğunda Florian Zeller oturuyor. Senaryosunda yönetmen Zeller ile birlikte Christopher Hampton 'ın imzası bulunan dram temalı filkmin başrollerinde usta isimler Anthony Hopkins ve Olivia Colman yer alırken ikiliye Olivia Williams , Rufus Sewell ve Imogen Poots eşlik ediyorlar.

Yaşlılığın etkilerini gün geçtikçe daha çok hisseden bir adam, bu süreçte yanında olmaya çalışan kızının tüm yardımlarını reddeder. Hayatındaki değişen koşulları anlamaya çalışan adam bu süreçte sevdiklerinden, kendi zihninden hatta gerçekliğinden şüphe duymaya başlar.

 

4 - Belalı Karakol / Copshop

Joe Carnahan 'ın yönettiği ve senaryosunu Mark Williams 'la birlikte kaleme aldığı aksiyon gerilim filminin başrollerinde Frank Grillo , Gerard Butler , Toby Huss , Ryan O'Nan ve Keith Jardine gibi isimler görev alıyor.

Belalı Karakol, küçük bir kasabadaki polis merkezinde; profesyonel bir katil olan Bob Viddick, akıllı çaylak polis Valere Young, iki yüzlü bir dolandırıcı olan Teddy Murretto ve ne zaman ne yapacağı belli olmayan psikopat tetikçi Anthony Lamb arasında yaşananları konu ediniyor.

 

5 - Elmalar / Mila - Apples

Senaryosu Christos Nikou ve Stavros Raptis 'in kaleminden çıkan dram komedi filminin yönetmen koltuğunda Christos Nikou oturuyor. Filmin başrollerinde ise Aris Servetalis , Sofia Georgovassili , Anna Kalaitzidou , Babis Makridis ve Alexandra Aidini yer alıyor.

İnsanlarda ani hafıza kaybına neden olan bir salgının ardından orta yaşlarından olan Aris, kendisini sahipsiz hastalara yeni kimlikler inşa etmelerine yardımcı olmak için tasarlanan bir programın içinde bulur.

 

6 - Karanlıktaki Çığlık / Dark Web: Descent Into Hell

Diego Savignano 'nun yönettiği ve Nicolás Onetti ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı korku filminin başrollerini Lucas Sarquiz , Jimena Frontera , Chucho Fernández , Clara Kovacic ve Nadia Ozan gibi isimler paylaşıyor.

Karanlıktaki Çığlık, internetin geleneksel arama motorları tarafından erişilemeyen büyük kısmıdır. Uzmanlar arama motorları üzerinden erişilebilen içerim %1'inden daha az olduğu tahmin etmektedir. 'Ludovico 122' adındaki genç bir YouTuber Dark Web'in sekizinci seviyesine ulaşmaya çalışır. Bu süreci izleyicileri için kayıt altına alan genç, hayatını değiştirecek korkunç sürprizlerle karşılaşır.

 

7 - Kimetsu Orkestrası Konseri / Kimetsu Orchestra Concert

Anime görüntülerinin yer aldığı konserde, Tokyo Filarmoni Orkestrası 'nın canlı müziği eşliğinde Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba hikâyesini yeniden yaşayabileceksiniz.

 

8 - Ölümcül Labirent: Şampiyonlar Turnuvası / Escape Room: Tournament of Champions

Yönetmenliğini Adam Robitel 'in, senaristliğini ise Bragi F. Schut 'un üstlendiği filmin başrollerini Isabelle Fuhrman , Taylor Russell , Logan Miller , Holland Roden ve Thomas Cocquerel paylaşıyor.

Zoey ve Ben, kurtulmayı başardıkları oyuna kendilerini hapseden kişiyle yüzleşmek ve mücadele etmek isterler. Öğrenirler ki ölümcül oyunun yapım şirketi Manhattan'dadır. Zoey ve Ben bir saldırı planı yapar ancak planları suya düşer. Yeniden aynı kişiler tarafından kaçırılan ikili, kendilerini bir bulmacanın içerisinde bulurlar. Çok geçmeden girdikleri vagondaki tüm yolcuların, daha önce bu oyundan kurtulan kişiler olduğunu fark eden Zoey ve Ben, kurtulmak için yeni tuzakları aşmaya çalışır.

 

9 - Patron Bebek 2: Aile Şirketi / The Boss Baby 2

Haftanın tek animasyon filminin yönetmen koltuğunda Tom McGrath oturuyor. Senaryosunu Marla Frazee 'nin kaleme aldığı filmin orijinal seslendirmelerinde ünlü oyuncular Alec Baldwin , James Marsden , Amy Sedaris , Ariana Greenblatt ve Jeff Goldblum gibi isimler görev alıyor.

Artık birer yetişkin olan Tim ve kardeşi Ted, zamanla birbirlerinden uzaklaşmıştır. Farklı yönlere savrulan iki kardeşten Tim evlenmiş ve bir çocuk babası olmuştur. Ted ise koruma fonu CEO’sudur. Süper anne Carol, süper zeki kızları Tabitha ve süper şirin yeğenleri bebek Tina ile birlikte banliyöde yaşayan Tim, hayatından oldukça memnundur.