Yeni James Bond filminin adı kondu!

James Bond serisinin 25’inci filminin adı 'No Time To Die' olarak açıklandı.


Nisan 2020'de ABD'de vizyona girecek olan ve adı bugüne kadar açıklanmayan James Bond serisinin 25’inci filminin adı nihayet belli oldu. No Time To Die / Ölmek İçin Zaman Yok olarak açıklanan filmde Daniel Craig’in beşinci ve son kez James Bond karakterini canlandıracak.

 

Filmin adının bir önceki seri olan 2015 yılı yapımı Spectre filminde olduğu gibi, Ian Fleming’in ya da başka yazarların kaleme aldığı Bond romanlarından ya da kısa hikayelerinden alınmadığı ve filmin senaryosunun da uyarlama değil, tamamen orijinal olduğu da açıklandı.

Önceki filmlerde rol alan Christoph Waltz , Ben Whishaw , Naomie Harris ve Ralph Fiennes’in yine kadroda yer aldığı filmin yeni kötü karakteri ise Oscar’lı oyuncu Rami Malek oldu.

True Detective ve Beasts of No Nation gibi yapımlarla tanınan Cary Fukunaga 'nın yönetmenliğini üstlendiği No Time To Die filminin çekimleri Jamaika ve Londra’da yapıldı.

Filmde, aktif görevden çekilerek Jamaika'da sakin bir yaşam sürmekte olan James Bond'un CIA'den eski arkadaşı Felix Leiter'ın (Jeffrey Wright ) kendisinden yardım istemesi üzerine yeniden sahalara dönmesi hikayesi işleniyor. Kaçırılan bir bilim insanını kurtarma görevine çıkan 007, 'beklenenden çok daha tehlikeli ve yeni teknolojiyle donatılmış bir düşmanla' mücadele edecek.

No Time To Die, 8 Nisan 2020’de ABD’de vizyona girerken Türkiye vizyon tarihi ise henüz belli değil.