Yerli La Casa de Papel!

İspanyol dizisi La Casa de Papel dizisinin Türkiye versiyonu için start verildi.


Netflix'in ses getiren soygun dizisi La Casa de Papel'den esinlenilerek hazırlanan komedi filmi 'La De Hayde Maske'nin çekimlerine bakanlıktan alınan özel izinle birlikte başlandı.

Orijinal versiyonunda Berlin, Tokyo, Helsinki gibi isimleri olan karakterler ise yerli versiyonda adlarını İzmir, İstanbul, Sivas, Yozgat gibi şehirlerden alacak.

Orijinal filmde rehineler ile soyguncuların ayırt edilmemesi için kullanılan, izleyicileri tarafından oldukça beğenilen Salvador Dali maskesi’nin yerini alacak olan, La De Hayde Maske filminde kullanılacak olan maskenin de aynı etkiyi yaratması bekleniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Ayhan Taş , Burak Satıbol , Nuri Alço , Tuğba Özay , Serhat Bahadır , Hüseyin Elmalıpınar , Latif Doğan , Yakup Akar , Berke Yüksel, Ekin Ataizi, Begüm Doğar, Aslıhan Toraman ve sosyal medya fenomenleri Bülent Mert ve Emin Yalçın yer alacak.

Yapımcılığını ve prodüksiyonunu Sineline Film Yapım'ın üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise The Kamil, Baba Mirası, Çam Yarması, İntikam Çukuru gibi birçok filmin yönetmenliğini üstlenen Sefa Özçelik oturuyor. La De Hayde Maske'nin ne zaman sinemalardaki yerini alacağı henüz bilinmiyor.