Yıldız oyuncudan kahreden haber!

Bollywood sinemasının ünlü oyuncusu Irrfan Khan 53 yaşında hayatını kaybetti.


Ülkesi Hindistan'da ve ABD'de birçok yapımda rol alan ünlü oyuncu Irrfan Khan 'dan kötü haber geldi. Bir süre önce tümör tedavisi görerek iyileşen ancak geçtiğimiz hafta Salı günü fenalaşarak tekrar hastaneye kaldırılan sevilen yıldız oyuncu Irrfan Khan 53 yaşında hayatını kaybetti.

 

Pi'nin Yaşamı, Cehennem, Doktorun Ölümü ve Milyoner gibi ses getiren birçok yapımda rol alan Irrfan Khan'a 2018 yılında nöroendokrin tümörü teşhisi konulmuştu. Bir süre önce başrolde yer aldığı Angrezi Medium filminde yer alabilmek için hastaneden taburcu edilmişti. Ancak oyuncu geçtiğimiz Salı günü, kolon enfeksiyonu nedeniyle acil olarak Mumbai'deki bir hastaneye kaldırıldı ve dün gece de hayata gözlerini yumdu.

Sevenleri yasta

Khan'ın ölüm haberini sözcüsü duyurdu. Ünlü oyuncunun kanserle uzun süreli bir savaştan sonra hayatını kaybettiği açıklandı. Ölüm haberinin duyulmasından sonra sosyal medyada dünyanın farklı yerlerinden binlerce kişi üzüntülerini dile getiren mesajlar paylaştı.

'Büyük kayıp'

Bollywood yıldızları ve siyasetçiler de Twitter mesajlarında Khan'ın ölümünü 'büyük bir kayıp' olarak niteledi.

Irrfan Khan kimdir?

Tam adı Sahabzade Irrfan Ali Khan olan oyuncu, 7 Ocak 1967 tarihinde Jaipur'da dünyaya geldi. Yeni Delhi'deki Ulusal Oyunculuk Okulu'ndan oyunculuk eğitimi aldı. Sanat alanına yaptığı katkılardan dolayı Hindistan'ın dördüncü en yüksek sivil onuru Padma Shri'ye layık görüldü. 2011 yılı yapımı Paan Singh Tomar filmindeki başarılı performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Ulusal Film ve Filmfare Eleştirmenleri ödüllerini kazandı.

Oyunculuk kariyerine başladığı 1986 yılında yayınlanan Katha Sagar dizisinin ardından tam 151 yapımda yer aldı. Bu yapımların en başında Bollywood'da Paan Singh Tomar, Milyoner, Sefer Tası ve Hollywood'da ise The Warrior, The Namesake, Darjeeling Limited, New York, Seni Seviyorum, The Amazing Spider-Man, Pi'nin Hayatı, Jurassic World, Inferno ve Oscar ödüllü Slumdog Millionaire filmleri gelmektedir.