Yıllar sonra aynı dizide oynayacaklar!

Halit Ergenç, karısı Bergüzar Korel ile Vatan Haini projesinde buluşuyor.



Halit Ergenç 'in başrolünde yer aldığı yeni sezonun merakla beklenen projesi “Vatan Haini”nin başrol kadın oyuncusu belli oldu.

Bir süredir cast çalışmaları ve ön hazırlık süreci devam eden projede dizinin yönetmenleri Yağmur-Durul Taylan ’ın Azize karakteri için seçimi Bergüzar Korel oldu. Başarılı oyuncu Bergüzar Korel yeni sezonun en iddialı projesi Vatan Haini’nde Halit Ergenç’in canlandıracağı Cevdet Yüzbaşı’nın tutkuyla aşık olduğu, Balkan güzeli karısı Azize karakteriyle izleyiciyle buluşacak.

Dizinin konusu: “Vatan mı, ailen mi? ”

Balkan Harbinin sonlarına doğru Selanik’te bir Yüzbaşıdır Cevdet… Vatanı için yiğit bir asker, çocuklarına şefkatli bir baba, karısına tutkun bir aşık, anasına hayırlı bir evlat.. “Vatan mı, canın mı? ” sorusunun cevabı kolaydır onun için. Azize ise;vatan sevgisine karşın, Cevdet’e olan sevdasıyla sınanacaktır.

Yapımını O3 Medya’nın, yaratıcı yapımcılığını ve yönetmenliğini Yağmur-Durul Taylan’ın üstlendiği, yapımcılığını Nermin Er oğlu’nun yaptığı “Vatan Haini” büyük bir savaşın içerisinde parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesini konu alırken, büyülü, tutkulu ve unutulmaz bir aşkın savaşın gölgesinde ayakta kalma mücadelesini gözler önüne serecek. 

Necati Şahin ve Nuran Evren Şit 'in senaryosunu yazdığı  'Vatan Haini' dizisinin çekimlerine Ağustos ayında başlanacak.