Yine 13. Cuma Filmi Geliyor

Peki Jason niye hiç ölü kalmıyor?


Sinema dünyasının en korkunç karakterlerinden bir tanesi olan yüzü maskeli seri katil Jason Voorhees geri dönüyor. Peki nasıl oluyor da her seferinde ölümün ardından geri dönüyor bu karakter? Elbet böyle düşünenler olacaktır, ancak öte yandan bunun bir film serisi olduğunu düşünüp fazla derine inmeyenler de bir hayli fazla.

Birkaç ertelemenin ardından yeni bir 13. Cuma filmi için Hollywood'un önemli stüdyolarından Paramount işe koyuldu. Yapımcılığını Brad Fuller ve Andrew Form 'un üstlendiği film, bir 'remake', yani 'yeniden yapım' anlamını taşıyor.

Brad Fuller, geçtiğimiz günlerde Esquire ile bir röportaj gerçekleştirdi ve senaryo yazımı devam eden yeni filmde 'Kötü adamlar ölse de bir sonraki filmde yine nasıl geri dönüyor? ' düşüncesine açıklık getirdi. Fuller, aslında seyircilerin bunu pek de önemsemediğini ve filmlerdeki doğaüstü tarafın bu gibi durumlarda ağır bastığını ve zaten gerçek hayatta karşılaşılması zor şeylerin beyazperdeye yansıtıldığını belirtiyor. Kısacası, pek de mantık aramaya gerek yok demiş yönetmen ve zaten insanların da bir sonraki filmde o kötü karakterlerin neler yapıp, nasıl öleceğini de merak etmeyi sürdürdüklerini söylüyor. Dolayısıyla bu döngü devam edecek gibi görünüyor.

Geçmişe baktığımızda, son 13. Cuma filmini 2009'da izlemiştik. 19 milyon dolar bütçe ile çekilen ve yetişkin derecelendirmesi alan film, 91 milyon doların üzerinde hasılat elde etmişti. Yeni filmden de beklentiler yüksek.

Yeni filmin bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanılması planlanıyor. Henüz Jason'ı kimin canlandıracağı belli değil, ama filmin vizyon tarihi belli: 13 Mayıs 2016. Evet, yine Cuma günü.

 

 

Mahmut Saral - Teknokulis: http://www.teknokulis.com