Yırtıcı Kuşlar vizyona hazır!

Margot Robbie başrollü Harley Quinn vizyon tarihi için gün sayıyor.


Türkçe’ye “Yırtıcı Kuşlar: Ve Muhteşem Harley Quinn” adıyla çevrilen ve kadrosunda Margot Robbie , Mary Elizabeth Winstead , Ewan McGregor , Rosie Perez ve Jurnee Smollett-Bell bulunan filminin gösterimine sayılı günler kaldı.

Sundance Film Festivali’nden ödülle dönen Cathy Yan 'in yönettiği film, Joker ile bağlarını koparan Harley Quinn’in Cassandra Cain adlı genç bir kızı kurtarmak için DC’nin kadın kahramanları olan Black Canary, Huntress ve Renee Montoya ile güçlerini birleştirmesini anlatıyor.

Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) Harley’in bakışıyla, yalnızca onun anlatabileceği şekilde anlatılmaktadır. Polis, şarkıcı kuş, psikopat ve mafya prensesi olan diğer kadın DC kahramanları,  Gotham’ın en alçak, narsist kötüsü ile karşı karşıya gelecek. 

Mafya babası Roman Sionis / Black Mask ve onun hevesli yardımcısı Zsasz’in, Cass adında bir genç kızı hedef göstermesi üzerine, onu arayanlar yüzünden Gotham'ın altı üstüne gelir. Böylece, Harley, Huntress, Black Canary ve Renee Montoya’nın yolları kesişir. Roman’ı alaşağı etmek uğruna, bu dörtlü DC'nin yeni vazgeçilmez takımı olacaktır.

Filmde daha önce Skandal, Bir Zamanlar... Hollywood'da ve Ben, Tonya ile karşımıza çıkan Margot Robbie, bir kez daha Harley Quinn rolünü üstlenirken; Mary Elizabeth Winstead, Huntress; Jurnee Smollett-Bell, Black Canary; Rosie Perez, Renee Montoya; Chris Messina , Victor Zsasz ve Ewan McGregor da Roman Sionis olarak karşımıza çıkıyorlar. Sinemaya bu filmle ilk adımını atan Ella Jay Basco ise Cassandra “Cass” Cain rolünü üstleniyor.

Cathy Yan’in yönettiği, senaryosunu Christina Hodson ’ın yazdığı film DC çizgi romanlarına dayanıyor. Robbie, ayrıca Bryan Unkeless ve Sue Kroll ’la birlikte filmin yapımcılığını üstlenirken; Walter Hamada , Galen Vaisman, Geoff Johns , Hans Ritter ve David Ayer de filmde yönetici yapımcı olarak görev alıyorlar.

Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) 7 Şubat'ta vizyondaki yerini alacak.