'Zafere Kaçış' yeniden!

Sylvester Stallone ve Michael Caine’li “Zafere Kaçış” yeniden çekilecek.


Başrollerini Rocky seri filmindeki rolüyle iki kez Akademi ödülüne aday gösterilen usta oyuncu Sylvester Stallone ve 1986 yılı yapımı Hannah and Her Sisters ve 1999 yılı yapımı The Cider House Rules filmlerindeki rolleriyle iki kez Akademi ödülü kazanan Michael Cain'in paylaştığı 1981 yılı yapımı Victory (Zafer) filmi sinemaseverlerle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. 

İlk filmi yöneten John Huston 'un koltuğuna The Commuter (Yolcu) , Non-Stop ve Evdeki Düşman filmlerinin de yönetmenliğini yapan İspanyol Jaume Collet-Serra 'nın oturduğu yeni versiyonun senaryosunu geçtiğimiz yıl vizyona giren Gringo'nun da senaristliğini üstlenen Anthony Tambakis kaleme alıyor.

Detayları hakkında çok az bilgiye sahip olduğumuz yeni filmde özellikle oyuncu kadrosu ve hikayenin nereden ve nasıl yola çıkacağı da henüz muamma.

Kadroda Slyvester Stallone, Michael Caine 'in yanı sıra Arjantinli futbolcu Ardiles, Brezilya efsanesi Pele, İngiliz Bobby Moore , İrlandalı Kevin O'Callaghan , Danimarkalı Søren Lindsted , Polonyalı Kazimierz Deyna , İngiliz Russell Charles Osman'ın yer aldığı 1981 yapımı filmin konusu ise şu şekildeydi:

Fransa'da bulunan bir savaş esirleri kampının komutanı olan Karl von Steiner, eski profesyonel futbolcu John Colby'e tutsaklara karşı Alman askerlerinin kuracağı bir takımla maç yapmayı teklif eder. Alman tarafı, maçı propaganda amaçlı kullanmak istemektedir. Esirler antrenmana koyulurken Amerikalı Robert Hatch, bu maçın aslında kamptan kaçabilmek için bir fırsat olduğunu düşünür. Maçta devre arası gerçekleştiğinde bütün takım sahadan kaçacak, böylece özgür olacak ve Paris'teki direniş grubuna katılabilecektir.