Zombi Ekspresi'nin devamı yolda!

Zombi Ekspresi'nin devam filmi Peninsula'dan ilk fragman yayınlandı.


2016 yılı Güney Kore yapımı Zombi Ekspresi / Train to Busan filminin devamı olarak çekilen Peninsula'dan ilk fragman paylaşıldı. 

İlk filmde kızını Seul'den Busan'a götürmek için bindiği trende zombi istilasıyla karşı karşıya kalan Sok-woo, kızı ve bir grup yolcunun verdiği hayatta kalma mücadelesi anlatılmaktaydı. Peninsula'da ise 4 yıl önce Kore'yi saran zombi istilasından sağ çıkmayı başaran bir askerin değerli bir şeyi geri getirmek için istilanın merkezine doğru çıktığı zorlu görevde, enfekte olmadan hayatta kalanlarla tanışmasıyla birlikte gelişen olayları konu ediniyor.

Peninsula'ya her ne kadar devam filmi desek de yönetmen Sang-Ho Yeon, iki filmin aslen aynı evrende geçen iki farklı film olduğunu belirtiyor.

Yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi Sang-Ho Yeon'un üstlendiği yapımın senaryosunu ise Sang-Ho Yeon'la birlikte Joo-Suk Park kaleme alıyor. Filmin başrollerinde ise Jung-hyun Lee , Hae-hyo Kwon , Min-jae Kim ve Ye-Won Lee yer alıyor.

Normal şartlarda Ağustos 2020 tarihinde vizyona girmesi beklenen Peninsula'nın, Covid-19 pandemisi yüzünden vizyon tarihi henüz belirsizliğini koruyor.