Zor Ölüm'e altıncı halka ekleniyor!

Zor Ölüm serisinin yeni bölümünün adı nihayet belli oldu: McClaneBruce Willis 'in başrolünü üstlendiği “Zor Ölüm” serisinin yeni filminden önemli bir haber geldi. New York Polis Departmanı’nın sevilen polisi John McClane’in hem 60 yaşındaki hem de 20 yaşındaki maceralarını anlatacak yeni filmin adının “McClane” olacağı açıklandı.

1988 yılından bu yana beş film vizyona sokan aksiyon serisi “Zor Ölüm” tüm dünyada toplam 1.4 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde etti. Bir süredir beyaz perdeden uzak kalan seri son olarak 2013 yılında “Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün” filmiyle karşımıza çıkmıştı. 300 milyon dolardan fazla gişe hasılatı yapan film yapımcılarını sevindirse de, izleyiciler ve eleştirmenler tarafından fazla beğenilmemişti. 

Daha önce “Die Hard: Year One” olarak anılan devam halkasının yönetmen koltuğunda Len Wiseman oturuyor. “Karanlıklar Ülkesi” ve “Gerçeğe Çağrı” filmleriyle tanınan yönetmen serinin dördüncü filmine de imza atmştı. Filmin senaryosunu ise “Mumya Evi”, “Korku Seansı” ve “Korku Seansı 2” gibi korku filmlerinde imzası bulunan Carey W. Hayes ve Chad Hayes ikilisi yazıyor. Lorenzo di Bonaventura’nın yapımcılığını üstlendiği filmin prodüksiyon tarihi henüz belli değil. (Kaynak: beyazperde.com)