Siyah Beyaz

Ankara’da 25 yıldır yaşamını sürdüren Siyah Beyaz Sanat Galerisi ve Bar, ünlü oyuncuların rol aldığı bir filmle beyazperdeye taşınıyor. Fırtınalı bir hayat yaşamış ama 70 yaşına gelmesine karşın hala durulmamış, ideallerine bağlı bir ressam (Tuncel Kurtiz): kalp krizi geçirdikten sonra işini bırakan, sümüklü böcek besleyip sakin bir yaşam sürmeye çalışan bir avukat (Erkan Can): mesleğini yapmaktan sıkılmış, üstüne bir de karısı tarafından terk edilmiş bir doktor (Nejat İşler): hayata karşı tek başına direnen, yalnızlığı bir yaşam tarzı haline getirmiş bir iş kadını (Şevval Sam): Siyah Beyaz da onların sığınabilecekleri son liman… Barın sahibiyse kimseye taviz vermeyen, sinirli, alıngan ama dünya tatlısı bir insan olan Faruk (Taner Birsel)... Siyah Beyaz, dostluk, duyarlılık, yaşlanmanın farkına varmak, bir mekâna bağlanmak ve hayatın küçük ayrıntıları üzerine bir film.

Siyah Beyaz Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Ahmet Boyacıoğlu
Senaryo : Ahmet Boyacıoğlu
Oyuncular : Tuncel Kurtiz Rıza Sönmez Erkan Can Taner Birsel Muzaffer Özdemir Nejat İşler Serhat Tutumluer Derya Alabora Şevval Sam Almıla Uluer
Türü : Drama, , , ,
Orijinal Adı : Siyah Beyaz
Yapımcı Firma : Akman Film, Gezici Film
Yapım Yılı : 2009
Yapım Ülkesi : Türkiye
Vizyon Tarihi : 23.04.2010
Dağıtıcı Firma : Tiglon Film
Yorumlar (1 yorum)
9 Aykut Duatepe26.04.2010 03:52
Son zamanlarda görülelebilecek nadir iyi filmlerden biri. Özellikle Ankara'da yaşayan 68 kuşağının çok hoşuna gidecektir mutlaka.