Skandar Keynes

Skandar Keynes
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :5.09.1991

İngiliz aktör. 

Narnia Günlükleri film serisinde canlandırdığı Edmund Pevensie rolüyle ün kazanmıştır.

Keynes, Londra'da doğdu. Zelfa Cecil Hourani ve yazar Randal Keynes'ın oğlu. Anne tarafından dedesi Lübnan Cecil Fadlo Hourani, geç Tunus Cumhurbaşkanı Habib Burgiba'nın eski bir danışmanı ve aynı zamanda ünlü bir aşçı. Zelfa Cecil Hourani'nin kardeşi Albert Hourani, Orta Doğu'nun önemli bir tarihçisidir.

Babasının tarafında ise Skandar Keynes, Charles Darwin'in torununun torununun torununun torunu. Kraliçe I. Elizabeth ve Kral I. Edward'ın soyundan geldiği söyleniyor. Keynes, iktisatçı John Maynard Keynes'ın büyük büyük yeğeni ve tarihçi Cambridge profesörü Simon Keynes'ın yeğeni. Onun bir ablası vardır [Soumaya Keynes (d. 1989)], BBC Radio 4 için çeşitli yapımları yer edinmiştir.

O, İngiliz futbol kulübü Arsenal hayranıdır.

2006'da Keynes ve büyükbabası, annesi, kız kardeşi 2006 İsrail-Lübnan Savaşı başladığı zaman kaçmak zorunda kaldılar.

Keynes şu an Londra'da yaşıyor. Kornet, çello çalış, tuba, flüt ve gitar çalıyor. Narnia Günlükleri adlı film serisiyle ün kazanmış olan Keynes'ın üçüncü serisi olan Narnia Günlükleri, Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu'nun çekimleri Temmuz sonunda başladı ve Aralık 2010'da vizyona girmiştir.

En sevdiği renkler mavi kırmızı. En sevdiği film tarzı aksiyon ve drama.

Şuan İngiltere Cambridge Üniversitesi'nde okuyor.

Görev Aldığı Yapımlar

Skandar Keynes Fotoğrafları

Skandar Keynes FotoğraflarıSkandar Keynes FotoğraflarıSkandar Keynes FotoğraflarıSkandar Keynes FotoğraflarıSkandar Keynes Fotoğrafları