Sophie Turner

Sophie Turner
Rol :Oyuncu
Doğum Tarihi :21.02.1996
Doğum Yeri:Northampton

İngiliz aktris.

Sophie Turner 21 Şubat 1996 yılında İngiltere'nin Northampton şehrinde dünyaya geldi. İki yaşındayken ailesi ile birlikte Warwick şehrine taşındı. On bir yaşına kadar Warwick Hazırlık Okulunda okuduktan sonra King's Lisesi'ne devam etti. Turner on üç yaşından beri tiyatro şirketi Playbox Theatre Company'nin bir üyesidir. HBO kanalında yayınlanan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisindeki 'Sansa Stark' karakteri ile tanınmıştır.

Sophie Turner oyunculuk kariyerine üç yaşında başladı. 2011 yılından beri HBO'nun fantastik dizisi Game of Thrones dizisinde soylu bir aileden gelen duygusal ve hayalperest genç kız Sansa Stark karakterini canlandırmaktadır. Sansa Stark karakterinin tipik özellikleri olan kızıl saç ve mavi gözlere sahip olmasından dolayı drama öğretmeni bu rol için onu teşvik etti. Ayrıca, televizyon dizisi olarak bu onun ilk deneyimi oldu.

2013 yılında Catherine MacPhail'in aynı adlı romanından uyarlanan gerilim filmi Another Me filminde Jonathan Rhys Meyers ile başrol oynadı. Mart 2013'te televizyon filmi The Thirteenth Tale 'de Adeline karakterini oynadı ve Barely Lethal adlı Komedi filminde rol aldı. Ayrıca, George R.R.Martin'in Tehlikeli Kadınlar antoloji kitabından uyarlanan Lev Grossman'ın The Girl in the Mirror adlı sesli kaydında yer aldı.

2012 yılında SAG Ödüllerinde 'Grup Olarak En İyi Performans' dalında Game of Thrones dizisinden aday gösterildi. 2013'te ise Genç Sanatçı Ödülleri'nde dizi kategorisinde 'En İyi Yardımcı Genç Oyuncu' olarak HBO tarafından aday gösterildi. 22 Ocak 2015'te yönetmen Bryan Singer, 27 Mayıs 2016'da gösterime girecek X-Men: Apocalypse filminde Turner'ın Jean Grey rolünü canlandıracağını Twitter üzerinden açıkladı.

Turner, Game of Thrones'ın seçmeleri sırasında tanıştığı, dizide kız kardeşi Arya Stark karakterini canlandıran Maisie Williams ile gerçek bir dostlukları olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca, Game of Thrones dizisinde oynadığı Sansa Stark'ın 'Lady' adlı kurdu'nun gerçek hayatta da Zunni adıyla sahibidir.

Mayıs 2016'da verdiği bir röportajda atlara karşı alerjisi olduğunu ve Game of Thrones'da yer alan sahnelerden önce alerji hapı verildiğini, bu sayede atlı sahnelerde ayakta uyuduğunu açıkladı. Ayrıca aynı röportajda oyuncu olmasaydı bir kırtasiyede veya Starbucks'ta çalışmak istediğini, en sevdiği yiyeceğin spagetti olduğunu ve Justin Bieber'ın hayranı olduğunu belirtti.

Filmografi

2019 Heavy
2019 Dark Phoenix
2018 Time Freak
2017 Huntsville
2016 X-Men: Apocalipsa
2016 Broken Soldier
2015 Çıtır Kaçak Tehlikeli
2014 Bastille: Oblivion (Kısa Video Filmi)
2013 Another Me

Televizyon

2013 The Thirteenth Tale (TV Filmi)
2011 Game of Thrones

Görev Aldığı Yapımlar

Sophie Turner Fotoğrafları

Sophie Turner FotoğraflarıSophie Turner FotoğraflarıSophie Turner FotoğraflarıSophie Turner FotoğraflarıSophie Turner Fotoğrafları