Şövalye

Orta tabakaya mensup bir genç olan William Thatcher, kötü talihini yenip sınıf atlamak ve bir yandan da güzel Jocelyn'nin kalbini kazanmak için şövalye olup dünyayı değiştirmeye kararlıdır. Bunları gerçekleştirmek için de mızrak vb. keskin ve öldürücü aletlerle dövüşülen ve galip gelenin büyük bir nam saldığı yarışmalara katılmaya karar verir. Eğer her şey beklediği gibi giderse bir efsane haline gelecektir. Kendisine bu zorlu yolda arkadaşları; Roland, Wat ve Kate eşlik edecektir. Uğradıkları bir dinlenme yerinde de tanınmamış bir yazar da bu gruba katılır. Böylece grup, imkansız bir zaferi gerçekleştirmek üzere çeşitli maceralara atılırlar.

Şövalye Fragmanı

Şövalye Bilgiler

Yönetmen : Brian Helgeland
Senaryo : Brian Helgeland
Oyuncular : Alan Tudyk
Heath Ledger
Mark Addy
Rufus Sewell
Karel Dobry
Shannyn Sossamon...
Türü : Aksiyon, Komedi
Orijinal Adı : A Knight's Tale
Yapımcı Firma : Black and Blu Entertainment
Yapım Yılı : 2001
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 14.09.2001
Dağıtıcı Firma : Warner Bros

Şövalye Filminin Oyuncuları

Şövalye Filmi Yorumları
10 dağcan arkan16.09.2005 06:26
tek kelimeyle mukemmel
5 Mahmut YALÇIN28.10.2001 12:25
ŞÖVALYELERİN AT ÜSTÜNDEKİ KARŞILAŞMA SAHNELERİ DE OLMASA TAM KANAL D%%1% NİN CUMARTESİ GECESİ FİLMİ OLURMUŞ. FİLM NE FİLMİ ANLAYAMADIM. NE KOMEDİ NE DUYGUSAL, NE DE MACERA, TARİHİ KATEGORİSİNE DE GİRMEZ BENCE. TAVSİYE ETMİYORUM. AFİŞİNE BAKIP ALDANMAYIN.
8 Erhan26.10.2001 05:58
Bu filmde neyi öğrendim biliyormusunuz.Şiri, sevgiyi ve en önemisi gerçek aşkı unutmuşuş.Bedenlerimiz için tutuşan yabani hayvanlara dönmüşüz.O gerçek aşkı, berrak aşkı saf aşkı bugün hangi birimiz yaşıyor söylermisiniz.
4 BAHU SUDE23.10.2001 11:43
ORTAÇAĞDA İNGİLTERE VE FRANSA%%1%DA GEÇEN FİLMİ, TARİHİ FİLMLERDEN HOŞLANANLARA TAVSİYE EDECEĞİM AMA UFAK BİR DETAYI BELİRTMELİYİM Kİ BENİM KADAR HAYALKIRIKLIĞI YAŞAMAYIN.SEYİRCİYİ DEKOR VE KOSTÜMLERLE ORTAÇAĞA GÖTÜREN FİLM İLK 5 DAKİKA SİZİ ETKİLİYOR.MÜZİĞİ DUYDUĞUNUZDA UFAK BİR ŞOK YAŞIYORSUNUZ.ÇÜNKÜ GÜNÜMÜZDEN BİR ROCK PARÇASI BAŞLIYOR.NE ALAKA DEDİRTEN BİR ABSÜRTLÜK. YANLIŞ MÜZİK SEÇİMİ DİYECEKTİM Kİ O DA NE ,OYUNCULAR DA ŞARKIYI SÖYLEMEYE BAŞLAMIYOR MU? ÜSTELİK ORTAÇAĞ GİYSİLERİYLE ,GÜNÜMÜZ DANS FİGÜRLERİ İLE DANS EDEREK.SAHNENİN SAÇMALIĞINI DÜŞÜNÜN.VE FİLMİN BÜTÜN BÜYÜSÜ BOZULUYOR.BUNUN GİBİ DAHA PEK ÇOK SAÇMALIKTAN ZİRVESİ İSE NİKE IN LOGOSUNUN ŞOVALYENİN ZIRHINDA OLMASI.ZIRHI YAPAN DEMİRCİNİN MARKASIYMIŞ.PEH! YANİ BENİM SÖYLEYECEĞİM,KOSTÜMLER İYİ,DEKORLAR İYİ,SENARYO DA İYİ .NE GEREK VARDI BÜTÜN BU GEREKSİZ ÇABAYA. O SAÇMALIKLARIN HİÇBİRİSİNİ KATMAYIP, EFENDİ EFENDİ FİLMLERİNİ YAPSALARDI GERÇEKTEN ÇOK İYİ BİR TARİHİ FİLM OLURDU.GLADYATÖR KADAR OLMASA DA ,ONA YAKIN BİR GÖRÜNTÜ ZENGİNLİĞİ MEVCUT FİLMDE. BUNLARIN HEPSİ BENİM GÖRÜŞÜM TABİ.BELKİ SİZ FİLM İÇİNE SIKIŞTIRILMIŞ ZITLIKLARI KOMİK BULABİLİRSİNİZ.GİDİN O ZAMAN.BEN SORUMLU BİR İZLEYİCİ OLARAK GÖREVİMİ YAPTIM.VİCDANIM RAHAT. SEVGİLERİMLE.BAHU
5 berk20.09.2001 10:04
KÖtü bence ve hiç komik değil
9 bukle17.09.2001 06:06
tam anlamıyla harika ben çok beyendim herkeze tavsiye ederim eğer bu tip filmleri seviyorlarsa ve kalite yüksek olsun diyorsanız işte filminiz
7 mehmet16.09.2001 06:02
ciddi bir senaryoya esprileri güzel dağıtmışlar. komik olsun diye saçmalamayıp, filmi bozmamışlar. hoş vakit geçirteceğini söyleyebilirim.