Soygun

Hapisten yeni çıkan Rudy Duncan (Ben Affleck) hapiste mektup arkadaşlığı yoluyla tanıştığı ve rüyalarını süsleyen güzeller güzeli Ashley (Charlize Theron) ile kendine yeni bir yaşam kurmaya karar veriyor. Fakat bu mutluluk Ashley’in çılgın kardeşi Gabriel (Gary Sinise) ve onun tehlikeli arkadaşlarının Rudy’nin geçmişte çalıştığı kumarhaneyi soyma planlarıyla bölünür. Rudy yeni ve temiz bir hayata başlamak isterken onu suşun içine çeken geçmişi onu beklenmedik olaylarla dolu bir fırtınanın tam ortasına sıkıştırıyor. Ölüm, aşk ve şantajdan oluşmuş bu oyundan kurnazca sıyrılamazsa onu çok daha büyük tehlikeler bekliyor. Son dönem büyük aksiyon arasındaki filmlerinin arkasındaki yönetmen John Frankenheimer genç yetenek Ben Affleck ve kötü adamların psikopat yüzü Gary Sinise ile bu filmde bir araya geliyor ve macera tutkunlarına ümit veren bir film sunuyor.

Soygun Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : John Frankenheimer
Senaryo : Ehren Kruger
Oyuncular : James Frain Ashton Kutcher Donal Logue Isaac Hayes Ben Affleck Gary Sinise Charlize Theron Clarence Williams Dennis Farina Danny Trejo Dana Stubblefield Mark Acheson Tom Heaton
Türü : Macera, , , ,
Orijinal Adı : Reindeer Games
Yapımcı Firma : Dimension Films [us]
Yapım Yılı : 2000
Yapım Ülkesi : USA
Vizyon Tarihi : 11.08.2000
Dağıtıcı Firma :
Yorumlar (3 yorum)
5 belek07.09.2000 10:07
Filmde Ashley rölünde oynayan Charlite%%1%nin dışındaki her şey çok berbattı. Labirent gibi film. Filmi sonu çok kötü bu kadar saçma bir film hiç izlemedim
10 Umut Gürel23.08.2000 07:40
evet gene iyi bir film sinema dünyasına girmiş.Gerçekten film insanı hayretler içersinde bırakıyor aksiyon sahneleriyle.Beklenmedik gelişmelerse filmnin en can alıcı noktalarını oluşturuyor.Bence bu yazın en iyi filmi.
7 Z.Gurel Yurtsever20.08.2000 01:39
Yönetmenliğini, %%2%Ronin%%2% den tanıdığımız John Frankenheimer%%1% in yaptığı bu film orta-hızlı bir action filmi. Orta hızlı dememin sebebi, olayların çok hızlı geliştiği filmde bu hareketin izleyiciye tam olarak yansıtılamamış olması. Bunda müziklerin oldukça zayıf olmasının da etkisi var. %%2%Ben Affleck%%2% ve %%2%Charlize Theron%%2% geleceği oldukça parlak oyuncular. Bunu filme gidince siz de göreceksiniz. Gary Sinize ise -her zaman olduğu gibi- gene kötü adam. Rolünün hakkını veriyor. Tıpkı %%2%Gary Oldman%%2% gibi %%2%Sinise%%2% da kötü adam rollerine iyi gidiyor. İlk bölümü oldukça espirili geçen filmin ikinci yarısındaki sürprizler gerçekten şaşırtıcı. Espiriler ise biraz %%2%Tarantino%%2% kokuyor kimi zaman. Özellikle, kötü adamlardan hiç beklemediğiniz şeyleri yapmaları, kendi aralarındaki dialoglar vs. Belki inanmayacaksınız ama Frankeneimer filmin kimi sahnelerinde %%2%Hitchcock%%2% ve %%2%Welles%%2% tarzı çekimler yapmış. Sayısı bir ikiyi geçmez ama kullanıldıkları sahnelere gerilim katmışlar her zamanki gibi. Sonuç olarak, vizyondaki pek çok filmden daha güzel. Bence izleyin..