Steven Seagal

Steven Seagal
Rol :Yapımcı
Doğum Tarihi :10.04.1952
Doğum Yeri:Lansing, Michigan

Amerikalı dövüş sanatları aktörü, şarkıcı, yazar, yapımcı ve yönetmen. Boyu: 1.93 metredir.

Steven Seagal, Mesleki başarılarının yanı sıra, aynı zamanda çevreci, bir hayvan hakları savunucusu ve Tibet'in bağımsızlık hareketi ve de 14. Dalai Lama olan Tenzin Gyatso'nun bir destekçisi olarak bilinir.
Beş yaşında ailesi California'ya taşındı. Annesi Patricia (1930-2003), bir tıp teknisyeni ve babası, Samuel Steven Seagal (1928-1991), bir lise'de matematik öğretmeniydi. Annesi İrlanda kökenli, babası Yahudi idi. Rus röportajında, bir keresinde büyükbabasının Moğol (Buryat veya Kalmuk) olduğunu belirtmiştir.

Seagal çok genç yaşta, yaşı hakkında yalan söyleyerek Wagon Wheel adlı bir restoranda bulaşık yıkama işine girmiştir. Restoranda aşçılardan biri Japon Shotokan karate uzmanıydı. Seagal'ın mutfağın etrafında çok hızlı bir şekilde hareket ettiğini farkedince ona Karate'nin temellerini öğretti. 1964 yılında Orange County Aikido Okulu'nun (Orange County Aiki Kai) kurucusu Usta Harry Kiyoshi Ishisaka'nın altında Aikido eğitimi almaya başladı. Ustası Seagal'ın hayatında en önemli savaş sanatları hocası olmuştur. Askeri amaçlar için babasıyla Japonya'ya gitti ve karate ustaları ile bir araya geldi. Japonya'da kalmaya karar verdikten sonra Japonya'ya taşındı. Koichi Tohei'nin yönetimi altında onun 1. dan derecesi (Shodan) aldı. Seiseki Abe'nin öğrencisi olarak Aikido'ya çalışma devam etti. Aikido'nun 7. dan derecesi ve Shihan derecesinide alınca Japonya'da bir aikido dojo çalıştıran ilk yabancı oldu.

Seagal babası öğretim görevlisi olarak işinden emekli olunca, Osaka City'deki Juso'da (Aikikai'ye bağlı) Tenshin Aikido olarak bilinen örgütün yeni başkanı oldu.
Seagal, öğrencileri tarafından Sensei Take olarak bilinir. Japonya'da kaldıktan bir süre sonra, sınıf öğrencisi Haruo Matsuoka ile 1983 yılında ABD'ye döndü. California'daki Kuzey Hollywood'ta başlangıçta, bir aikido dojo okulu açtı ancak daha sonra Batı Hollywood şehrine taşındı. Seagal 1997 yılında Haruo Matsuoka ile yollarını ayırdı ve okulunu sorumluluğunu Matsuoka'ya bıraktı.
Seagal, 1999 yılında, PETA İnsani Ödülü'ne layık görüldü.Hakkında
Aikido'da 7.dan sahibidir.
Vejeteryandır.
Japon Kendo ustasıdır.
Bir zamanlar Bodyguard'lık yaptı.
Jackie Chan ile çok iyi arkadaştır.
Gitarist ve şarkıcıdır.
Japoncayı çok iyi biliyor.
Budizm dinine bağlıdır.
CIA uzmanı olarak Japonya'da görev yaptı.

Görev Aldığı Yapımlar

Steven Seagal Fotoğrafları

Steven Seagal FotoğraflarıSteven Seagal FotoğraflarıSteven Seagal FotoğraflarıSteven Seagal FotoğraflarıSteven Seagal Fotoğrafları