Suikastçı

Film, dokuzuncu yüzyıl döneminde Çin’de bir geçen bir hikayeyi konu alıyor. Generalin 10 yaşındaki kızı Nie Yinniang, kendisini savaş sanatlarını öğreten bir rahibe tarafından acımasız ve yozlaşmış yöneticileri yok etmekle görevlendirilen özel bir suikastçı olarak eğitilir. Bir gün bir görevinde başarısız olduğu için sahibesi tarafından doğduğu topraklara Kuzey Çin’de en büyük askerî bölgenin önderliğini yapan kuzenini öldürme emrini alarak geri gönderilir. 13 yıl sürgünden sonra genç kadın anne, babası, anıları ve uzun süredir bastırdığı hisleriyle karşılaşmak zorunda kalır. Sahibesinin emirlerine köle olan Nie Yinniang ya sevdiği adamı kurban etmek zorunda kalacak ya da erdemli suikastçıların kutsal yolundan sonsuza kadar ayrılmayı seçecektir.

Suikastçı Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Hsiao-hsien Hou
Senaryo : Hsiao-hsien Hou T'ien-wen Chu Cheng Ah Hai-Meng Hsieh Xing Pei
Oyuncular : Chen Chang Qi Shu Dahong Ni Yun Zhou Satoshi Tsumabuki Nikki Hsin-Ying Hsieh Ethan Juan Fang-yi Sheu Chun Shih
Türü : Aksiyon, Drama
Orijinal Adı : Nie yin niang / The Assassin
Yapımcı Firma :
Yapım Yılı : 2015
Yapım Ülkesi : Tayvan, Çin, Hong Kong
Vizyon Tarihi : 01.04.2016
Dağıtıcı Firma : M3 Film
Yorumlar (1 yorum)
9 özer Ataç08.04.2016 05:14
çok iyi; gerçek zihnimizde katmalı olarak sürekli yer değiştiriyor; tıpkı dış dünya gibi; yok olduğumuzda bu kayıtlara geçeceğiz. Batı bu sofistikeye çok uzak; teknolojisini bu düşüncelere 'alet' etmek film için elzem. Seyredin dostlar.