Tetikçinin Gecesi

'Collateral', Los Angeles şehrinde zamana karşı gerçekleşen bir ölüm-kalım kovalamacasını konu alıyor. Tam bir keşmekeşin hüküm sürdüğü bu büyük şehirde yıllardır taksi şoförlüğü yapan Max'in sıradan yaşamı, bir gece arabasına aldığı Vincent adlı garip bir adamla tanışmasıyla tahmin edemeyeceği ölçüde değişir. Vincent, uyuşturucu mafyasına karşı açılacak bir davada tanıklık yapacak kişileri öldürmek için şehre gelmiş bir kiralık katildir ve Max'ı rehin alarak özel şoförü gibi kullanmaya başlar. FBI'ın Vincent'ın peşine düşmesiyle, şehirde büyük bir kovalamaca başlar.

Tetikçinin Gecesi Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Michael Mann
Senaryo : Stuart Beattie
Oyuncular : Tom Cruise Jamie Foxx Bodhi Elfman Bruce McGill Mark Ruffalo Peter Berg Jada Pinkett Smith Barry Shabaka Henley Klea Scott Richard T. Jones Irma P. Hall
Türü : Suç, Gizem
Orijinal Adı : Collateral
Yapımcı Firma : Paramount Pictures
Yapım Yılı : 2004
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 01.01.0001
Dağıtıcı Firma : 0
Yorumlar (3 yorum)
10 barış ulufer24.04.2010 07:31
Taksi içerisindeki diyaloglarıyla müthiş bir filmdi. Kesinlikle diğer filmlerden ayrılan, basitlikten çok uzakta bir film. izlenmeli.
10 berk mert06.09.2009 06:51
basta basit bi senaryo ve basit bi film gibi gelebilir.ama film dikkatli izlendiinde jamie foxx ve tom cruise un oyunculugu o kadar basarılı ki anlatamam. filmin bi diger güzel yanı aralarda geçen komik ve bi okadar da felsefi diyaloglar.filmi izleyenlerin çogu dikkat etmemiştir belki ama sadecebi sahnede oynayan javier bardem her zamanki gibi oyunculuğunun hakkını veriyor.ben severek 4-5 kere izledim
10 umut karaca28.08.2009 09:06
filmi izledikten sonra iyi ki izlemişim diyeceksiniz. tom cruise gerçekten oyunculukta ne kadar usta olduğunu gösteriyor... şiddetle izlenmesi gereken bir film.