Tıkanma

Tıp fakültesini bırakan Victor (Sam Rockwell) gündüzleri Kolonyal Dönem’in canlandırıldığı tematik bir parkta çalışan bir seks bağımlısıdır. Pahalı bir bakımevinde kalan Alzheimer hastası annesi Ida’nın (Anjelica Huston) masraflarını karşılamak için “ilginç” bir yol bulmuştur. Lokantalarda boğazına takılan yiyecekle boğulma numarası yapmakta, kurtaran kişinin kendisinden sorumlu olmasını sağlamaktadır. Böylece, kurtaran kahramanlaşmakta, sıkıcı hayatının bir anlamı, arkadaşlarına gurur duyarak anlatacağı bir hikâyesi olmakta, daha sonra da hayatını kurtaran kişiden kendini sorumlu hissederek, ona sık sık yardım etmektedir. Victor’ın, annesinin hastalığına sebep olan çarpıcı gerçekleri öğrenmesiyle hayatı hiç beklemediği şekilde değişir.

Tıkanma Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Clark Gregg
Senaryo : Clark Gregg Chuck Palahniuk
Oyuncular : Kelly MacDonald Sam Rockwell Clark Gregg Joel Grey Heather Burns Anjelica Huston Kate Blumberg David Wolos-Fonteno Matt Gerald Brad William Henke Kathryn Alexander Alice Barrett Teodorina Bello Jonah Bobo Willi Burke Viola Harris
Türü : Komedi, Drama, , , ,
Orijinal Adı : Choke
Yapımcı Firma : ATO Pictures
Yapım Yılı : 2008
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 14.08.2009
Dağıtıcı Firma : Tiglon Film
Yorumlar (1 yorum)
8 oya şişman01.04.2010 12:49
Chuck Palahniuk un kitaplarından uyarlanan ikinci film, bu da ilki dövüş kulübü gibi kitaptaki hazzı yakalamasada kült fimler kategorisinde ilk sıralarda..