Uçurtma Avcısı

Kaliforniya’da yaşayan Amir, ülkeye Taliban rejiminin gelmesinden sonra Amerika’ya göç eden Kabil’li zengin bir tüccar ailenin oğludur. Yıllar sonra çocukluk arkadaşı Hassan ve karısının Taliban tarafından öldürüldüğü haberini alır. Arkadaşının başı dertte olan oğlunu bulmak ve onu kölelik yaşamından kurtarmak için Afganistan’a geri döner.

Uçurtma Avcısı Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Marc Forster
Senaryo : David Benioff Khaled Hosseini
Oyuncular : L. Peter Callender Khalid Abdalla Ehsan Aman Vsevolod Bardashev Larry Brown Laurie Burke James Cotner Ali Dinesh Zekeria Ebrahimi Homayon Ershadi Emmy Farese Susan Farese
Türü : Drama, , , ,
Orijinal Adı : The Kite Runner
Yapımcı Firma : MacDonald/Parkes Productions
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : ABD
Vizyon Tarihi : 21.03.2008
Dağıtıcı Firma : UIP Filimcilik
Yorumlar (4 yorum)
9 Hicabi köse23.04.2009 12:09
afganistan ve taliban gerçeğinin işlendiği, gerçek arkadaşlığın anlatıldığı çok güzel bir filmdi. izlerken duygulandım. herkesin izlemesini tavsiye ederim.
10 serkan ceylan22.12.2008 11:27
mutlaka seyredilmesi gereken bir drama.çok çok etkileyiciydi
10 umut karan03.04.2008 06:10
İzlerken tüylerinizin diken diken olacağı etkili ve sade bir anlatıma sahip siyasi ve kültürel bir film..İzlemeye değer herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ederim...sewgilerle hassan:)
9 mehtap dalayman28.03.2008 10:48
Dün akşam izlediğim bu film gerçekten etkileyici bir konuya sahip ve bir kitaptan uyarlanmış,nereye kadar gerçek bilemeyiz ama izleyeni düşündüren,geren bir tarzı var.Kabil'deki bölümler çok etkileyici,erkek çocuklara tecavüz ve yine erkek çocukların zenne gibi oynatılması sinir bozucu.Yasaklarla dolu bir ülke,bu ülkeden çıkan ama bir tarafı orada kalan insanlar,dostluk,aile ilişkileri,Taliban rejiminin getirdikleri...Dünyada,yakınımıza olanlara bakıp,halimize şükretmeye sebep olan olaylar.Uçurtma uçurmanın bile yasaklandığı bir rejim...Sinemaseverlere tavsiye ediyorum...