Ulan İstanbul

İstanbul’da bir dolandırıcılık çetesinin lideri olan Kandemir, yanında yetiştirdiği ekibiyle kendine özgü tarzı ve ilkeleri olan soygunlar yapmaktadır. Ekibin temel felsefesi; “Adaletli Çalmak”tır. İhtiyacı olmayandan, ihtiyaçları kadarını, ihtiyaçtan araklarlar. Ferdi, Karlos, Yaren ve Bahadır’dan oluşan bu tayfayı birbirine bağlayan en temel şey dostluktur. Ancak Kandemir’in eski ve değerli dostu olan Ali Rıza Kaptan’ın kendisi yüzünden tuzağa düşürülüp cezaevine girdiğini öğrenmesi her şeyi değiştirir. Kandemir ve çetesi İstanbul’un eski mahallelerinden birine yepyeni kimliklerle yerleşirler. Bu yalandan ailenin babası Kandemir ve sözde çocuklarının eve yerleşecekleri gün, bir sürpriz misafir daha katılır aralarına… Derya’nın da ekibe katılmasıyla Kandemir ve 5 çocuğundan oluşan Nevizade Ailesi son şeklini alır. Ekibin sakin ve olaysız zannedip yerleşmeye karar verdikleri mahallede ise hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değildir. Hepsi, bu şehre en sinkaflısından birer ‘ULAN’ çekip gelmişlerdir. Kendi hayatında bir kaybeden olduktan sonra, kızının karşısına bir gün tertemiz çıkmak isteyen Kandemir, yetiştirme yurdundan birlikte kaçıp İstanbul’a gelen ve şehrin sokaklarının tüm dertlerini üzerlerinde taşıyan kan kardeşler Ferdi ve Karlos, şarkıcı olma ümidiyle geldiği İstanbul’da, hayallerini pavyon kulislerinin aynalarına akıtan Yaren, ÖSS’de Türkiye derecesi yaparak Boğaziçi’nde okumaya hak kazanmış bir dahiyken parçalanmış ailesi yüzünden sosyal problemli birine dönüşen ve tüm zekasını hackerlıkta kullanarak sistemden intikam alan Bahadır ve oyunculuk okumak için geldiği İstanbul’da, sahnelerde gösterme şansı bulamadığı yeteneğini, babasını kurtarmak için kullanmaya başlayan Derya… Bu yeni aile çatısında onları bitmek bilmeyen bir macera, her anı eğlence dolu bir hayat, bütün suçların içinde masum kalabilmiş sevdalar ve kalabalık yalnızlıklar beklemektedir.

Ulan İstanbul Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Murat Onbul
Senaryo : Uğraş Güneş
Oyuncular : Uğur PolatEmre KınayZihni GöktayCaner TanrıverdiSalih BademciAlptekin SerdengeçtiBeyti EnginAyta SözeriSevtap ÖzaltunŞebnem BozokluErkan Kolçak KöstendilBahadır HakimZeynep KankondeCan Bartu AslanKaan YıldırımGökhan NiğdeliRuhi Sarı
Türü : Dizi, Macera, Psikolojik
Orijinal Adı : Ulan İstanbul
Yapımcı Firma :
Yapım Yılı : 2014
Yapım Ülkesi :
Vizyon Tarihi : 01.01.0001
Dağıtıcı Firma : Kanal D
Yorumlar (8 yorum)
10 memet özcan26.09.2015 05:10
cok güzel filim yani
10 Ali Cemil27.06.2015 10:12
Ben bu diziye aşığım
10 Ali Cemil27.06.2015 08:50
Çok güzel bir dizi. Keşke bitmeseydi. Kandemir ve çetesine bayılıyorum. Ama Çakal Karlos'a daha çok bayılıyorum. Operasyon sahnelerini çok seviyorum. Eğleniyorum resmen operasyon sahnelerinde.
10 yusuf öner06.12.2014 10:43
süper bi diziiiiiiii
8 Dilan Aslan14.10.2014 06:37
Ekip yine $ahanesiniz 👍👍👍Bu dizi hem komik hem duygusal hemde çok anlamlı ,bütün ekip çalı$anlarının ellerine vede emeklerine saģlık. ...Sizleri ekranlarda görmekten kıvanç vede mutluluk duyuyoruz. ..
7 angelschule08.10.2014 11:53
ULAN İSTANBUL DİZİSİ GAYET GUZEL BİR DİZİ.ister senaryosu ister oyuncularıyla komik eglenceli başarılı bir dizi.İzleyiciyi diziye baglayan asıl kişi kesinlikle karlos bir diğeride yarendir.yanarım kezzapla mayonez tarzımsın farzım sen sevdalı ben belalı sarkıları dinledikçe yuzumuzu gulduren ve hıç sıkılmadan dinlediğimiz sarkılarıdır.sırasıyla karlos <3yaren<3ferdi<3bahadır<3kandemir abi<3derya ve birazcıkta olsa maasuka ve sehriban ve ceyhun seviyoruz.........(ancak son bolumler sıkıcı olmaya bas
10 yağmur dayanıklıkılıç20.08.2014 03:25
çok güzel dizi
10 Teoman Erbora27.06.2014 01:02
Anlatımı,çekimi,oyuncularının başarısı ve konusu ile çok kaliteli bir dizi...inşallah devam eder