Umut Mevsimi | Puan : 4/10

Kelimeler bizleri anlatır . Fakat Sevgi bizi bir arada tutar. 11 yaşındaki Eliza Naumann sıradan bir ailenin fertlerinden biridir. Aslında ailenin dört ferdi de sıradan gözükebilmek için ilgilerini farklı yönlere kanalize etmişlerdir. Eliza beklenmedik bir şekilde kelime kodlama yarışlarında birincilik kazanmaya başladığında ise ailenin diğer fertleri arasındaki ilişkiler çözülmeye başlar. Birbirlerinden uzun süredir sakladıkları sırlar ortaya çıkar. Baba Saul ve anne Miriam ise kopmaya yüztutmuş evlilik bağlarını tekrar gözden geçirirler. Eliza ulusal kodlama şampiyonu olmaya gittikçe yaklaşmakta ve Naumann ailesi kendilerini ilginç keşiflerin eşiğinde bulmaktadır.

Umut Mevsimi Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : David Siegel Scott McGehee
Senaryo : Myla Goldberg Naomi Foner
Oyuncular : Juliette Binoche Richard Gere Brian Leonard Flora Cross Max Minghella Kate Bosworth Corey Fischer Sam Zuckerman Joan Mankin Piers Mackenzie Lorri Holt Jamal Thornes Kathy McGraw John Evans
Türü : Drama, , , ,
Orijinal Adı : Bee Season
Yapımcı Firma : 20th Century Fox
Yapım Yılı : 2005
Yapım Ülkesi : Amerika
Vizyon Tarihi : 31.03.2006
Dağıtıcı Firma : Özen Film
Yorumlar (6 yorum)
9 romeo callegher22.02.2007 01:14
tanrı ile konuşabiliriz,sadece dua değil... gerçekten konuşmak...çünkü bazen özel durumlarda TANRI bize cevap verir...gerçekten konuşmak... bu düşünce yani tanrı ile konuşma fiki inanılmaz birşey...aile bağlarının yanı sıra filmde sürekli bu konu işlenmiş...yani tanrıyı sorgulamamız ve onunla iletişime geçebileceğimizi yansıtan harika bir film...filmdeki sözler çok etkileyici bütünlük içinde karakterler.sadece richard gere ön planda değil,bence her film kataloğu yapanların bulundurmasa gereken film.insanı zihninde sorgulama,tanrıya yaklaşma izlenimi veriyor..
7 sinemasever24.01.2007 04:42
Gizemli filmlerin yeri her zaman ayrıdır ve verdikleri zevk tartışılmaz.Bu durumu filmin ilk bölümlerinde 'Ama bu kadarı da fazla!' şeklinde belirteceğiniz,sahnelerin tekrarlandığı ve bundan dolayı sıkıcılık oranının bayağı yükseldiği,Ricahrd Gere için izlenmesi gereken bir film.Şunun ad belirtmeliyim ki;beklentilerinizi fazla tutmayın ve izlemeseniz de bir şey kaybetmeyeceğiniz bir film olduğunu hatırlayın.
10 kız kulesi09.07.2006 02:14
süper bir film.vermek istediği mesajı gizemli bir şekilde vermeyi hedeflemiş.hedefe ulaştıklarını düşünüyorum.
10 krizantem23.04.2006 04:04
bence süper bir filmdi...
5 asu12.04.2006 10:53
film in vermeye calıştıgı mesaj guzel ama işleniş gercekten hayal kırıklıgı yaratıyor..
7 begüm öztan04.04.2006 06:26
sadece richard gere i görmek için gidebilecek bir film değil vakit geçirmek için umut mevsimi ni tercih edecek olursanız hayal kırıklığına uğrarsınız bu film daha çok aile bağlarınızı sorgulamak üzerine kurgulanmış yönetmen her ailenin sırları vardır derken konuyu bağlamakta gecikmiş yine de görün derim