Wasabi

Nikita, Leon, Beşinci Element, Yamakasi gibi filmlerden tanıdığımız Luc Besson, bir kez daha, üstelik Jean Reno ile birlikte sinema izleyicisinin karşısında. Hem de senaryosunu, bu yakın arkadaşı için yazdığı filmle. Wasabi, Besson ve Reno hayranları için bildik tatta. Gerard Krawczyk’in yönettiği filmde, genç Japon oyuncu Ryoko Hirosue ile ‘Asterix ve Obelix Sezar’a Karşı’ nın başarılı oyuncusu Michel Muller başrolleri Jean Reno ile paylaşıyor. Filme adını veren ‘Wasabi’, son zamanlarda Türkiye’de de pek meşhur olan sushi ile birlikte yenen, acı ve çok sert bir sos. Aynı zamanda Japonya’da yetişen ve köklerinden yararlanılan çok güzel bir gülün adı. Hubert yumuşak kalpli bir polis müfettişi olmasına rağmen genellikle kaslarını devreye sokmaktadır. Bilmeden emniyet müdürünün oğlunun suratını dağıttıktan sonra, komiser ona biraz tatil yapmasını önerir. Bu öneriyi istemeden kabul eder ve uzun zamandır yapmadığı şeyleri yaparak kendisi ile biraz daha fazla ilgilenmeye karar verir. Tam bu sırada Japonya’dan bir telefon gelir. Bir noter, yaklaşık yirmi yıl önce hayatının kadını olan Miko’nun, tuhaf bir şekilde öldüğünü bildirir. Kadın onu unutmamış ve vasiyyetnamesinde yasal varisi olarak kabul etmiştir. Miko bir vasiyet ve hediyeden çok, bir sorun bir bomba bırakmıştır. Hubert’ın çılgın bir gençkızın babası olduğunu öğrenir.

Wasabi Fragmanı

Wasabi Bilgiler

Yönetmen : Gérard Krawczyk
Senaryo : Luc Besson
Oyuncular : Michel Muller
Carole Bouquet
Jean Reno
Ryoko Hirosue
Ludovic Berthillot
Yan Epstein...
Türü : Drama
Orijinal Adı : Wasabi
Yapımcı Firma :
Yapım Yılı : 2001
Yapım Ülkesi : Fransa/Japonya
Vizyon Tarihi : 01.01.0001
Dağıtıcı Firma :

Wasabi Filminin Oyuncuları

Wasabi Filmi Yorumları
3 deniz yalçıner06.10.2007 05:12
Bence berbat bir filmdi. Jean Reno'dan soğudum diyebilirim. Özellikle kızı rolünü oynayan gerçekten berbattı. Oyunculukla ilgisi bile yok. Bu film için yapılabilcek en kısa yorum'gereksiz' dir.
9 Burhan Verdi01.09.2007 10:59
sıkılmadan izlenebilecek güzel bir film zamanınızı boşa harcamış sayılmazsınız
10 Özgür03.07.2006 05:53
Konusu müthiş bir film. Bazı sahneler de çok etkileyici. Daha fazla görsellik kullanılabilirdi. Ama yine de harika bir film. Her çeşit duyguyu tadabilirsiniz filmde.
9 utku11.12.2002 05:09
bu kadar manyak bi film molabilir mi ya?acayip çılgın,dehşet matrak,yani deli bi film.izlemeyenler çok şey kaçırıyolar.kesinlikle izleyin bence.
0 ziya bıçak01.08.2002 04:28
akılda kalmayan ama oldukça eğlendirici bir filmdi tavsiye ederim.
6 enver23.07.2002 04:36
konu olarak güzel bir film olmasına ragmen,görüntü ve ses olarak pek hoş degil.Ama yinede tavsiye edilebilir.
10 hikmet tanrıkulu01.07.2002 04:12
gayet gozel bir film