Yasak Bölge

Lise öğrencisi Alejandro, Meksika’nın başkentinde, en son güvenlik teknolojisiyle korunan, duvarlarla örülü ve fakirlikle çevrili refah ve zengin bir site olan La Zona’da yaşar. Bir gece gecekondu mahallesinden üç genç La Zona’da soyguna kalkışırlar. Çıkan çatışmada iki genç vurulur, üçüncüsü Miguel ise kaçar. Alejandro, Miguel’le tanışınca farklılığı anlamaya başlar.

Yasak Bölge Fragmanı

Bilgiler

Yönetmen : Rodrigo Plá
Senaryo : Rodrigo PláLaura Santullo
Oyuncular : Maribel VerdúDaniel Giménez CachoAlan ChávezDaniel TovarCarlos BardemMarina de TaviraMario ZaragozaAndrés Montiel
Türü : Drama, , , ,
Orijinal Adı : La Zona
Yapımcı Firma : Morena Films
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : Maksika
Vizyon Tarihi : 30.05.2008
Dağıtıcı Firma : Bir Film
Yorumlar (1 yorum)
7 Selçuk Kadıoğlu26.11.2008 04:01
Film adalet mülkün temeli üzerine kurulu değildir teması üzerine kurulmakla birlikte benim dikkatimi plaza komplekslerinde,güvenlikli sitelerde yaşayan insanların yabancılaşma sorununa dikkat çekiyor gibi geldi.Bu tür yapılaşmaların,toplama kamplarından farkı ne?Bazıları insanı içerde tutmaya yararken,bazılarıda insanları dışarıda tutmak için tasarlanmıştır.Filmde olaylara karşı çıkan babanın'çocuğum büyüyünce neden duvarların arkasında yaşıyoruz sorusuna' ne cevap vereceğini bilemediğini söylemesi filmin suçlu/adalet temasından öte şeyler söymek istediğini çıkarabiliriz.